8 жовтня вшановують святу преподобну Пелагію. Це християнська свята, яка жила в IV столітті.
Пелагія походила з Антіохії, де була відома своєю красою і багатством. Однак, після зустрічі з християнським учителем і усвідомленням примарності земних благ, вона вирішила змінити своє життя. Пелагія відмовилася від світських задоволень і стала черницею, обравши шлях аскетизму і служіння Богу.
Після свого покликання Пелагія проводила багато часу в молитві і пості. Вона відзначалася великою милостивістю та добрими справами, допомагаючи бідним і нужденним. Її життя стало прикладом для багатьох, які прагнули слідувати Христу.
Прикмети
Миші риють нори в теплому місці - до холодної зими.
Почути стукіт дятла - скоро почнуться морози.
Хмари пливуть низько до похолодання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Собор Архистратига Михаїла: чому молитва у цей день матиме особливу силу
Що не можна робити
Жінкам забороняється проводити багато часу перед дзеркалом, тому що інакше це може призвести до проблем в особистому житті.
Не можна цього дня обрізати гілки дерев. Наші предки вірили, що в них живуть душі, які залишаться без захисту, якщо пошкодити дерево. Тоді в родині порушиться гармонія.
Що можна робити
Цього дня прийнято діставати з шафи зимові речі і переглядати, чи вони не потребують ремонту. Особливу увагу приділяли діркам в кишенях, тому що вірили, що через них "витікають" гроші.
У жовтні українці відзначають багато церковних свят. Перше велике свято за новим церковним календарем ПЦУ вшановують 1 жовтня - Покрову Пресвятої Богородиці.
Також у другому місяці осені віряни згадують апостола Фому, євангеліста й апостола Луку та священномученика Димитрія. А тому Димитріївська батьківська суботу теж буде у жовтні. Gazeta.ua розповість, які православні свята відзначаємо за новим церковним календарем.
Коментарі