пʼятниця, 08 листопада 2024 07:30

Собор Архистратига Михаїла: чому молитва у цей день матиме особливу силу

Собор Архистратига Михаїла: чому молитва у цей день матиме особливу силу
Михайла-2024: історія свята та головні традиції в цей день Фото: pinterest

8 листопада за новим церковним календарем українці відзначають Михайлів день. Раніше його святкували 21 листопада.

В церковному календарі свято має назву Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Воно присвячене архангелу Михаїлу, який є архистратигом, тобто главою небесних сил.

Що треба знати про свято

Згідно з біблійною легендою, Михаїл очолює всі дев'ять чинів ангелів. Він є головним воїном, який бореться на стороні добра. Собор - поєднання всіх ангелів, на чолі яких стоїть саме Михаїл. Разом вони служать Богу та прославляють Святу Трійцю.

Дата святкування Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних була встановлена в IV столітті Лаодикійським Собором. В церковній традиції існує дев'ять ангельських чинів:

Серафими;

Херувими;

Престоли;

Домінанти;

Сили;

Владні;

Начала;

Архангели;

Ангели.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на жовтень: про які великі свята потрібно пам'ятати кожному

На іконах архистратига Михаїла зображують з мечем. Він символізує перемогу добра над злом. А ще саме цей меч відсікає від людських душ згубні пристрасті та спокуси. Михаїла вважають воїном, переможцем люцифера, тому молитва в його день матиме особливу силу.

Традиції свята

Оскільки це свято припадає на той час, коли селяни вже не працювали на городі, то можна було відпочити. Традиційно в цей день ходять у гості і пригощаються різноманітним частуванням.

Головним елементом святкування Михайлового дня були богослужіння. Традиційно йому молилися про захист від ворогів, порятунок від гріха, настанову на істинний шлях.

Собор Архистратига Михаїла за новим церковним календарем будемо святкувати восьмого листопада. Раніше відзначали 21 листопада.

Відповідно, змінився і день іменин всіх тих, хто має ім'я Михайло. В цей день заборонено виконувати будь-яку фізичну роботу. Краще піти до церкви і помолитися за здоров'я рідних.

На Михайла в давнину намагалися займатися благодійністю або допомагати людям, які потребували їхньої допомоги. День вважався вдалим для вирішення проблем, які виникли в сім'ї.

Зараз ви читаєте новину «Собор Архистратига Михаїла: чому молитва у цей день матиме особливу силу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути