Завтра, 20 травня, відзначатимуть Всесвітній день вишиванки. Напередодні свята кореспондент Gazeta.ua поспілкувався з майстринею Тетяною Шеремет з райцентру Гайсин на Вінниччині. В техніці мікровишивки жінка оздоблює наручні години і прикраси.
Тетяна вишиває з дитинства, свої вміння їй передали бабуся і мама. Під час відпусток по догляду за дітьми жінка ще більше вдосконалили власну майстерність – вишила ікони, собі й донькам сукні, сорочки чоловікові. Потім Тетяна взялася виготовляти на замовлення метрики і вишитий одяг.
Зараз майстриня захопилась вишивкою в техніці мікровишивки. Вона придумує візерунки для оздоблення годинників, сережок і кулонів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "День вишиванки - не лише вишиті сорочки, а й політичний символ"
Проте вишивання в цій техніці є набагато складнішим, ніж звичайне.
"Це дуже тонка й кропітка робота. Кожен стібок менший, ніж міліметр, тому працюю під спеціальною лупою. Тут необхідно віртуозно поводитися з голкою і матеріалами. До речі, голку використовую надтонку, що не лишає слідів проколу".
На одному квадратному сантиметрі мікровишивки може бути близько 400 стібків.
На виготовлення одного виробу Тетяна витрачає більше семи годин.
"Вишиваю у вільний час і на вихідних, адже працюю на основній роботі бухгалтером. Протягом вишивання роблю перерви, щоб не було великого навантаження на очі. Адже одного разу виконувала об'ємне замовлення, практично не відпочиваючи, то наступного дня все в очах пливло".
Кожен виріб Тетяни унікальний.
"Зазвичай прикраси із мікровишивкою підбирають під вишитий одяг чи сумку, замовляють на подарунки. Разом із клієнтом продумуємо дизайн, компонуємо окремими деталями, щоб виріб був неповторним. За бажанням вишиваю імена, пам'ятні дати, побажання. Подобається, коли є багато відтінків одного кольору, тоді зображення ніби оживає. Для одного виробу підбираю від 11 до 25 різних кольорів".
Ціна прикраси залежить від складності вишивки. Наручний годинник коштує від 350 грн, кулон – 100-200 грн. Прикраси майстриня продає через інтернет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від 500 грн: попит на вишиванки виріс утричі
20 травня в Україні відзначатимуть День вишиванки. Свято започаткувала 2006 року студентка з Чернівців Леся Воронюк. Її надихнув однокурсник Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиванку на пари. Дівчина запропонувала студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Згодом свято набуло популярності серед мешканців України та діаспори. Воно не є офіційним. Дата проведення - третій четвер травня щороку.
Коментарі