Вінілові платівки - це спроба втечі від сучасних технологій і наближення до музикантів на духовному рівні. Адже, саме вініл передає природний звук. Це повернення до музики в її первісному звучанні, вважає співзасновник "Вініл клубу" у Львові Олег Мацех.
Він показав кореспондентам Gazeta.ua осередок музичної культури у Львові, куди сходяться і знаменитості, і любителі музики.
"У підвальному приміщенні "Вініл клубу" є кімната прослуховувань. Там не працює мобільний зв'язок, нічого не відволікає - абсолютна тиша. Увімкнувши улюблений альбом і прослухавши з початку до кінця ви легко підсядете на вінілову голку", - запевняє Олег Мацех.
У клубі-магазині близько двох тисяч платівок. Здебільшого, рок-класика: The Beatles, Queen, Deep Purple, Pink Floyd. Але можна знайти і сучасні гурти, як от ДахаБраха. Показують також платівку з музикою Квітки Цісик з її автографом. Є і записи Соломії Крушельницької 1900-х років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бумбокс" презентували вінілові платівки
"Вініл - це сучасна культура, а не минула. Зараз розпочинається її друга хвиля популярності", - зауважує Мацех.
Сюди гості можуть принести і власні платівки. Несправні тут реставрують. Можна і придбати, але деякі рідкісні вартують і по кілька десятків тисяч гривень. Натомість програвач можна придбати і за 4 тисячі гривень.
Майже півтисячі експонатів налічує колекція киянина, засновника руху "Ретро рулить" Ігоря Пастухова. Серед них: магнітоли, радіоприймачі, телефони, музичні інструменти, посуд, праски та інші побутові атрибути життя минулого століття.
Коментарі