Ексклюзиви
Понеділок, 02 червня 2008 14:14

Пестициди в садових добривах спричинюють діабет

Пестициди в садових добривах спричинюють діабет

Використання певних хлорованих пестицидів збільшує ризик розвитку діабету другого типу, і чим більше дія хімікатів, тим вище ризик. Епідеміологи Національного інституту екологічного здоров"я /Північна Кароліна, США/ вивчили властивості понад 31 тис. пестицидів, які зазвичай входять до складу сільськогосподарських садових добрив. Після п"яти років дослідження у більш ніж тисячі осіб, які застосовували їх в домашніх або професійних цілях, був виявлений діабет. Серед 50 видів пестицидів найактивніші - альдрин, хлордан, гептахлор, дихлофос, триклорфон, алахлор і ціаназин.

Найсильніший зв"язок між хімікаліями і діабетом був відмічений серед людей з ожирінням - передбачається, що люди з великою кількістю жирової тканини в тілі можуть зберігати більше пестицидів. Шкідливі речовини проникають через ніс, очі або рот в органи, накопичуються в тканинах і надалі приводять до порушень імунної і серцево-судинної систем, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Пестициди в садових добривах спричинюють діабет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода