Головний лікар Інституту клітинної терапії Юрій Гладких в інтерв"ю журналу "Країна" запевняє у необхідності зберігати пуповинну кров, яка лишається після народження людини. У майбутньому стовбуровими клітинами, які у ній містяться, можна буде відновлювати цілі органи.
"Нам вдалося вилікувати 67-річного чоловіка, у якого через гепатит D розвинувся цироз. Недугу він підхопив у В"єтнамі, у нас її немає. Лікувався багато років. Завдяки лікуванню стовбуровими клітинами у нього зникли набряки, жовтяниця. Рівень білірубіну у крові зменшився у 18 разів - саме він призводить до жовтухи, порушень роботи мозку і нирок. Хворого виписали за 10 днів," - розповів лікар
Гладких переконує: збір пуповинної крові є найетичнішим.
"У багатьох країнах світу для дослідів і лікування часто використовують абортивну тканину. Це добре вивчене джерело. Але є ризик, що деякі жінки почнуть робити аборти заради грошей. А комерціалізації тут допускати не можна. Донорство має бути безкоштовним і шляхетним вчинком. Протягом 30 років ми отримуємо стовбурові клітини із кісткового мозку. Але для донора це вкрай хвороблива процедура, навіть під наркозом. Вона у тисячі разів дорожча за стовбурові клітин із кордової крові. При народженні дитини із пуповини можна забрати до 100 мл безцінного матеріалу. У ньому 3-4% клітин - стовбурові. Вони у 10 разів активніші за стовбурові клітини з кісткового мозку", - каже Гладких.
"Цю кров можна зібрати лише раз у житті. Ми не маємо права нехтувати нею, викидати на смітник чи виливати у каналізацію", - підкреслив лікар.
Повний текст інтерв"ю читайте у 10-му номері "Країни" від 26 березня 2010.
Коментарі
1