Потужні камери HIRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) зонда передали на Землю фотографію кратера "Вікторія", сфотографованого через червоні і сині фільтри. Рельєф здається набагато крутішим, ніж насправді, тому що деякі скелі навколо кратера вертикальні. Схили, які розташовані біля скель не крутіші, ніж 30 градусів.
На борту MRO, що стартував 12 серпня 2005 року і вийшов на орбіту Марса 10 березня 2006 року, крім камери HIRISE, знаходиться ще п"ять інструментів.
Спектрометр Compact Reconnaissance Imaging Spectrometer for Mars (CRISM) займеться пошуком спектральних слідів води, які вона могла залишити в марсіанських мінералах. Камера Context Imager (CTX) зможе прив"язати дані, отримані HIRISE і CRISM, до глобальної карти Марса. Mars Color Imager (MARCI) зафіксує щоденні глобальні зображення Марса впродовж марсіанського року (687 діб) в п"яти видимих довжинах хвиль і двох ультрафіолетових довжинах. А радар SHARAD (SHAllow RADar) зможе вивчити не тільки поверхню Марса, а й виявити рідку воду і лід на глибинах до декількох сотень метрів від поверхні і розрізняє шари льоду або води товщиною від 10 метрів.
Зібрані Mars Reconnaissance Orbiter дані знадобляться не тільки для поточного вивчення планети, але і для вибору місця посадки і підготовки наступних місій на Марс, у тому числі і польоту людини.
За матеріалами роботи MRO, планується вибрати місця для посадок місій Phoenix Mars Scout (старт в серпні 2007 року) і марсохода Mars Science Laboratory (запуск 2009 року).
Включення в наукову роботу зонда MRO виявилося дуже доречним, тому що практично одночасно з початком повноцінної роботи "розвідника" NASA втратило свій старий марсіанський апарат: Mars Global Surveyor (знімок N3), що займався картографуванням Червоної Планети ще з 1996 року. Проте MRO сучасніший ніж MGS, що перевищив запланований термін служби в п"ять разів.
За матеріалами NASA, Газета.ru.
Коментарі