
Канадські винахідники частково втілили мрію Леонардо да Вінчі і сконструювали апарат, який літає як птах, передає inauka.ru.
Леонардо да Вінчі намалював свій літальний апарат, що імітує політ птахів, комах і летючих мишей за рахунок мускульної енергії людини, ще в 1485-1487 роках, перебуваючи на службі у Лодовіко Сфорца. Ретельно вивчивши польоти птахів, він з'ясував, як повинні рухатися крила у цього орнітоптера (махоліта), і першим вказав, що крила переміщаються не просто вгору-вниз, а описують досить складну траєкторію. Однак побудувати діючу модель орнітоптера Леонардо не вдалося, оскільки в ті роки не існувало матеріалів досить міцних і легких.
Лише в 70-х роках минулого століття вдалося сконструювати і здійснити польоти на апаратах, що приводяться в рух мускульною силою людини. У 1979 році рекордсмен-велосипедист Брайан Аллен перелетів на мускулольоті через Ла-Манш і отримав приз у 100 тисяч фунтів стерлінгів. Брайан Аллен крутив велосипедні педалі, а їх обертання передавалося на пропелер. По суті спортсмен летів на гвинтовому літаку, тільки в ньому мотором був не двигун внутрішнього згоряння, а сама людина. Це зовсім не та ідея, яка прийшла в голову Леонардо.
Новий махоліт сконструювали інженери з Інституту аерокосмічних досліджень Торонтського університету, які працювали над проектом "орнітоптер на людській тязі". Названий Snowbird ("Дрозд"), цей апарат має крила розмахом 32 метри і важить всього лише 43 кілограми, тобто набагато менше середньої ваги людини. Махоліт виготовлений з надлегких і міцних сучасних матеріалів - вуглепластика і поліетилену та управляється людиною, що крутить велосипедні педалі.
У своєму першому польоті "Дрозд" пілотував льотчик-випробувач Райчерт, який протягом місяця перед польотом змусив себе схуднути на вісім кілограмів. Політ тривав 19 секунд, протягом яких махоліт пролетів 145 метрів з середньою швидкістю 26 км / год. Самостійно злетіти махоліт не може, його піднімають на невелику висоту, як планер або повітряний змій.
Райчерт назвав перший вдалий політ "Дрозда" здійсненням вікової мрії людства, і багато в чому це справедливо, але махоліт канадських інженерів все ж не зовсім той, який намалював Леонардо.
Нагадаємо, картина, яку продали в 1998 році на аукціоні Christie's всього за $21 850 як роботу невідомих німецьких майстрів 19-го століття, виявилася невідомою досі картиною Леонардо да Вінчі під назвою La Bella Principessa ("Прекрасна принцеса"). Її вартість оцінюється в $100 млн.
Коментарі
Дозволю й собі висловити власну думку,Попри намагання ШД послабити склад команд суперників(Девіч,Тайсон) отримують фіаско,Згадайте наміри переманути Хачеріді,а тепер вже поклали око на Ярмоленка,Коноплянку,низку інших відомих футболістів,Кожен спортсмен,тим більше тренер повинний зрозуміти-не буває вічних переможців,одного бажання і фінансів на купівлю "зірочок"-ЗАМАЛО!
Тайсон не плохой бегунок.но он не впишетса в игру Шахтёра.так шта возврат в Харьков очень даже возможен.
Напевне хамлуческу відчуває що скоро його ахмет бітой почастує
- все не так і всі не такі, навіть хлопчики шо м'ячі подають
відчуває бідолаха 3 місце в групі
- а ахмет сказав - [***]тер - чямпійон ліги чемпіонів... Даа - хамлуческу пора в Румунію - поки істінна рюцкіє даунбасяри не відібрали бабло... на покращення
А мне Тайсон нравится. Он не выделывается, как другие игроки, а пытается играть. А, вот, почему на него не играют другие - вопрос тренеру. Из-за этого он бродит по полю без мяча.
А подумати слабо, чому Девіч в Шухтьорі не заграв, тепер рі...от Тайсон? Справа не футболістах, справа в трене
опять бешеный румын про ......ся
Тайсона брали, щоб послабити "Металіст"! Тайсон підходить до стилю гри "Металу", в "Шахтарі" ніколи не заграє...