Одним з методів отримання штучних алмазів є їх формування з суміші водню і вуглецьвмісного газу (пропану, ацетилену) на спеціальній підкладці. При цьому досягається достатньо висока швидкість росту - до 150 мікрон (10-6 метра) на годину, алмази, що виходять при цьому, містять велику кількість домішок.
Для позбавлення від них використовується дорогий процес відпалу: діаманти піддаються дії високих температур при високому тиску. Окрім вартості цього процесу перешкодою для повсюдного впровадження є обмеження на розмір отримуваних алмазів. Найкрупніші на сьогоднішній день штучні камені важать не більше 34 карат і не перевершують завширшки одного сантиметра.
Дослідникам вдалося створити нову технологію відпалу, у якої немає вказаних недоліків. Відпал відбувається при низькому тиску у високотемпературній водневій плазмі. Це дозволяє, за словами дослідників, понизити вартість, оскільки немає необхідності в підтримці високого тиску. З іншого боку, нова технологія не накладає умов на розміри каменя. У теорії можливо отримувати алмази будь-якої величини.
Дослідники вважають, що їх технологія знайде застосування в промисловості, зокрема для створення лінз для лазерів. Окрім цього через свою виняткову твердість алмази використовуються для створення ріжучих інструментів.
Коментарі