Швейцарська компанія Logitech представила дві нові моделі лазерних мишок, в яких застосована технологія Darkfield. Завдяки використанню методів "мікроскопії в чорному полі" новинки можуть працювати практично на будь-якій поверхні, включаючи скло завтовшки не менше 4 міліметрів і лаковане дерево.
Суть технології Darkfield полягає в підсвічуванні поверхні лазерними променями під кутом, що дозволяє сенсору миші "бачити" мікроскопічні дефекти як яскраві об"єкти на чорному фоні. Ідея позаїмствована Logitech у біологів, що успішно застосовують мікроскопи темного поля там, де звичайні оптичні мікроскопи не справляються.
Для роботи на звичайній поверхні з достатньою кількістю деталей використовується тільки один з двох лазерів, якими оснащені нові мишки Logitech. Але якщо користувач розміщує маніпулятор на глянсову або скляну поверхню, включається другий лазер, завдяки чому миша розрізняє мікроскопічні порошинки і подряпини. По зміні положення цих об"єктів сенсор і визначає, куди саме користувач перемістив мишу.
Для роботи нової технології потрібна наявність на поверхні не менше 44 об"єктів на квадратний міліметр, кожен з яких повинен мати ширину не менше п"яти мікрон і товщину не менше півтора мікрон (товщина людського волоса рівна приблизно 100 мікрон). Користувачам, які працюють за столом з ідеально чистого лабораторного скла, Logitech радить заздалегідь "забруднити" поверхню, протерши її рукою без рукавички.
Компанія представила дві моделі мишок з технологією Darkfield - компактну Logitech Anywhere Mouse MX і повнорозмірну Logitech Performance Mouse MX з рекомендованою ціною 79,99 і 99,99 євро відповідно. У нових мишках використовується мініатюрний приймач Logitech Unifying, який працює на частоті 2,4 гигагерца і підтримує до п"яти сумісних пристроїв одночасно. На мишках присутні також додаткові кнопки, що полегшують навігацію в інтернеті і роботу з документами.
Microsoft минулого року представила Explorer Mouse з технологією Bluetrack, яка працювала упевненіше на складних поверхнях, ніж конкуруючі моделі Logitech - але скляні столи мишкам від Microsoft все-таки не піддавалися.
Коментарі