Ексклюзиви
Середа, 26 березня 2008 14:43

Недоношені немовлята частіше залишаються бездітними

Діти, що народилися передчасно, частіше залишаються бездітними. До такого висновку прийшли американські учені, що прослідкували долю 1,2 мільйона чоловік, що народилися в Норвегії в період з 1967 по 1988 роки.

За даними дослідників з Медичного центру при Університеті Д"юка, близько 60 тисяч дітей, народжених в цей період, з"явилися на світ передчасно - на терміні до 37 тижнів вагітності. Згодом хлопчики, що з"явилися на світ на 28-32 тижні вагітності, ставали батьками на 30% рідше, ніж що народилися в строк. Дівчатка ж залишалися бездітними на 19% частіше, ніж ті що народилися вчасно.

При народженні на ранішому терміні вагітності ризик бездітності збільшувався. Хлопчики, що з"явилися на світ на 22-27 тижні вагітності, обзаводилися власним потомством на 76% рідше, ніж що народилися в 37-40 тижнів. Дівчатка, що народилися на цьому терміні, залишалися бездітними на 67% частіше, ніж ті, що народилися вчасно, повідомила керівник дослідження Гіта Свамі.

Учені підтвердили, що смертність недоношених дітей на першому році життя вища, ніж у доношених. Та ж тенденція зберігається і у дітей у віці від одного до п"яти років, особливо серед хлопчиків, показники результати дослідження.

В даний час учені аналізують причини підвищеної смертності дітей старших одного року, що народилися недоношеними. Проте вже зараз зрозуміло, що такі діти частіше вмирають в результаті природжених дефектів і онкологічних захворювань, повідомила Свамі. Звіт про результати дослідження був опублікований в Journalof theAmerican MedicalAssociation.

Зараз ви читаєте новину «Недоношені немовлята частіше залишаються бездітними». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода