Журнал National Geographic запустив інформаційну кампанію проти забруднення екології Planet or Plastic? ("Планета або Пластик?").
Щоб привернути увагу читачів до проблеми надлишку пластикового сміття у світовому океані журнал вийшов з обкладинкою, на якій поліетиленовий пакет в морі нагадує айсберг.
Як відзначають представники кампанії, вони прагнуть змінити думки людей щодо надмірного використання пластику. Адже пластикові відходи в океані щороку вбивають мільйони морських тварин. Від нього постраждали майже 700 видів. Також він розпадається на мікрочастинки, які потім з водою і рибою потрапляють у наш організм.
Журнал наповнений шокуючими фотографіями тварин і природи, які "потопають" у смітті: лелеки в пластикових пакетах, черепахи в рибальських сітках, поля і океани сміття.
"National Geographic документує історію нашої планети протягом 130 років, показуючи читачам по всьому світу захоплюючу красу Землі та загрози, з якими вона зіштовхується. Кожного дня наші дослідники і фотографи наочно свідчать про руйнівний вплив одноразового пластику на наші океани, і ситуація стає все гіршою", - зазначив генеральний директор National Geographic Partners Гері Енн Кналл.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені з'ясували, як шкідливий пластик потрапляє в організм людини
Якби пластик був винайдений за часів, коли перші поселенці вирушили з Англії до Північної Америки, то залишене ними пластикове сміття, ймовірно, збереглося б і до сьогодні, через 400 років.
"Завдяки тому, що пластик був винайдений тільки наприкінці XIX століття, а його масове використання почалося лише в 1950-х, на сьогодні ми маємо не більше як 9,2 мільярдів тонн пластику, з яким нам потрібно розібратися. З них - 6,9 мільярда тонн припадає на сміття", - пише видання.
Найбільшим виробником пластмаси сьогодні є Китай. На його частку припадає понад чверть світової продукції, більшу частину якої експортують у світ.
У National Geographic заявили, що замінили пластикове паковування, в якому раніше надсилали передплатні видання, на паперове.
В університеті Портсмута учені знайшли спеціальний фермент, який руйнує пластик.
Коментарі