17 жовтня у небі над Україною зійде супермісяць.
Його ще називають "Місяць мисливця". Ця назва походить від англосаксонських традицій: колись його поява вказувала мисливцям, що настав час готуватися до зими. Також його ще називають "Місяцем падаючого листя" або "Кривавим Місяцем".
Це перший осінній супермісяць, який максимально наблизиться до Землі.
Але "Місяць мисливця" стане третім супермісяцем цього року, пише Live Science.
Він наблизиться до Землі на відстань близько 357 364 кілометри. Завдяки цьому він буде виглядати на 30% яскравішим і майже на 15% більшим, ніж звичайний повний місяць.
Коли спостерігати за космічним явищем
17 жовтня о 14:26 за київським часом Місяць опиниться в точці повної фази, але насолодитися його красою можна буде протягом кількох днів. Напередодні, так і опісля. Найкращий час для спостереження - відразу після заходу Сонця.
Під час свого сходження Місяць буде розташований приблизно посередині між двома яскравими планетами: Сатурном (праворуч) і Юпітером (зліва). Юпітер з'явиться на нічному небі приблизно через годину після повного Місяця. А вже 20 жовтня Місяць і Юпітер зійдуть разом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гігантський кривавий супермісяць": показали фото з різних куточків світу
Наступний повний Місяць очікується 15 листопада. Його зазвичай називають "Місяцем бобра", "Місяцем інею" або "Місяцем замерзання". Цей Місяць буде останнім у 2024 році супермісяцем.
Над Землею зійшов перший у 2024 році Блакитний Супермісяць, який ще називають Осетровим місяцем. У цей день він видається більшим та яскравішим.
Поєднання Блакитного та Супермісяця досить рідкісне - наступні Суперблакитні повні можна буде побачити у 2037 році.
Коментарі