Американські вчені вирішили дізнатися, як стикаються між собою астероїди. Команда астрофізиків з Південно-Західного дослідницького інституту в Боулдері вирішила провести краш-тести за допомогою кам'яних брил у великих масштабах.
"Враховуючи, що великі кам'яні тіла у своїй структурі мають більше тріщин, можна очікувати, що зіткнення між такими тілами повинні бути більш дисипативними (непружними)", - зазначили автори дослідження.
Для експерименту у двір інституту підігнали два сорокатонних автокрана. А фірма, що займається ландшафтним дизайном, доставила з Китаю дві оброблені гранітні кулі вагою 1361 і 1225 кілограмів. Кулі піднімали на певну висоту. Одну відводили убік і змушували битися в іншу. Кожен удар фіксувала відеокамера з прискореною зйомкою. Це давало змогу точно вимірювати швидкості куль до і після удару.
Загалом вивчили дані 66 зіткнень.
"Кулі вагою більше тонни не зруйнувалися, хоча швидкість зіткнення перевищувала 1 м на секунду", - здивувався автор дослідження Деніел Дурда.
Максимальна швидкість зіткнення в експериментах Дурди становила 1,5 метра на секунду. Виявилося, що у всьому діапазоні початкових швидкостей коефіцієнт відновлення від самої швидкості, принаймні для гранітних брил, не залежить. Однак, експерименти тільки починаються.
За матеріалами: Infox
Коментарі