Материнське молоко захищає дівчат від інфекцій краще, ніж хлопчиків, з"ясували вчені з дитячого медичного центра Джона Хопкінса (США).
Автори статті в журналі Pediatrics спостерігали за 119 дітьми з Буенос-Айреса протягом першого року життя й встановили також, що дівчата на штучному вигодовуванні більше ризикують захворіти на важкі респіраторні інфекції.
Учені відслідковували реакцію на першу після народження дитини інфекцію й встановили, що дівчата, яких вигодовують грудним молоком, рідше потрапляли до лікарень з гострими респіраторними інфекціями. Тільки 6% з них занедужали настільки важко, що їх довелося госпіталізувати, водночас 50% дівчат, яких годували негрудним молоком, потрапили до лікарень.
А на показник частоти госпіталізації хлопчиків грудне вигодовування не впливає: всі вони потрапляли до лікарні у 18% випадків. Схожа ситуація зберігалася протягом першого року життя.
Ці результати змушують засумніватися в теорії, що імунно-активні речовини, які є в грудному молоці й передаються прямо від матері до дитини, можуть запобігати інфекції - адже в цьому разі й хлопчики, і дівчата отримували б, найімовірніше, рівний захист. "На тлі цих результатів ми починаємо вважати, що через молоко не передається прямий захист від інфекцій дихальних шляхів, однак він включає в організмі дитини якийсь універсальний захисний механізм, який з якихось причин легше запускається у дівчат, ніж у хлопчиків", - говорить один з авторів статті доктор Фернандо Полак з дитячого центру Хопкінса, повідомляє ICTV.
Коментарі