понеділок, 16 грудня 2024 10:58

Коли постувати в 2025 році: збережіть нові дати за церковним календарем

Коли постувати в 2025 році: збережіть нові дати за церковним календарем
Церковний календар 2025: усі пости року для вірян Фото: pinterest

У 2025 році віряни продовжують дотримуватись посту за новим церковним календарем. Це час молитви, покаяння та стриманості не лише у їжі.

Одноденні пости зазвичай пов'язані з великими святами або пам'ятними днями, а багатоденні допомагають духовно підготуватися до найважливіших церковних свят.

Gazeta.ua розповість про дати одноденних та багатоденних постів у 2025 році.

Багатоденні пости

Великий піст (3 березня - 19 квітня)

Найголовніший піст для християн, який передує Великодню і триває аж 40 днів. Він є своєрідною підготовкою до цього великого церковного свята. Його ідея полягає в тому, щоб наслідувати Ісуса Христа, коли той поселився в пустелі та відмовляв собі в їжі протягом сорока днів.

Петрів піст (16-28 червня)

Серед народу цей піст також відомий як "Петрівка". Передує він дню пам'яті Петра й Павла, який за новоюліанським календарем припадає на 29 червня. Визначеного терміну цей піст не має, адже його тривалість залежить від дня закінчення Великодня.

Успенський піст (1-14 серпня)

Він передує великому святу Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня зя новоюліанським календарем) і триває рівно два тижні. Хоча його термін і короткий, проте це найсуворіший піст року, за винятком Великого.

Різдвяний піст (15 листопада - 24 грудня)

Часто в народі його називають "Пилипівка". Завжди триває перед Різдвом Христовим, тому має сталі дати. Свою народну назву отримав тому, що починається одразу після дня пам'яті святого Пилипа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли й що святкуємо у 2025 році: збережіть церковний календар

Одноденні пости

В церковному календарі є також суворі пісні дні, в які християни повинні дотримуватися правил і не їсти продукти тваринного походження. Зокрема, 2025 року це будуть:

Хрещенський Святвечір (перед Водохрещем) - припадає на 5 січня за новоюліанським календарем, має давню слов'янську історію та насичений традиціями й обрядами. Цього дня потрібно дотримуватися суворого посту.

Піст до Дня усікновення голови Івана Хрестителя - для вшанування цієї важливої в християнстві дати потрібно поститися 29 серпня.

Піст на честь Воздвиження Чесного Хреста Господнього - припадає на 14 вересня.

Кожна середа і п'ятниця також є пісними днями. Виняток - тиждень після святкування Великодня.

Як правильно поститися

За словами луцького священника Петра Атаманова, Богові не потрібно, щоб ми щось їли чи чогось не їли. Головне в ці дні - не засуджувати інших, більше часу проводити в молитвах, думати про свої гріхи, ставати більш духовно розвиненими. Бог не питатиме нас, з'їли ми більше чи менше, головне - жити за Його заповідями.

Не треба розголошувати на весь світ, що ви поститеся. Потрібно робити це тихо, для себе, а не для інших.

Також Церква звільняє від необхідності поститися вагітних жінок, дітей до 7 років, жінок, які годують грудьми, літніх людей, хворих. Навіть ті люди, які щодня важко працюють, а тому потребують більше масної їжі, можуть не дотримуватися правила посту, який пов'язаний з відмовою від продуктів тваринного походження.

1 січня українці відзначають Обрізання Господнє. Раніше його вшановували 14 січня.

У цю дату згадують, як Діва Марія та Йосип Обручник принесли до храму маленького сина. Там вони назвали його Ісусом, як вказав ангел, а потім здійснили обряд обрізання.

У свято Обрізання Господнього не можна прибирати, прати, в'язати та виносити сміття з дому, оскільки разом з непотребом можна також винести і щастя.

Зараз ви читаєте новину «Коли постувати в 2025 році: збережіть нові дати за церковним календарем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути