Виявлено викопні останки нового типу літаючої рептилії, яка жила більше 160 млн років тому, повідомили китайські та британські вчені.
Його назвали Darwinopterus - на честь відомого натураліста Чарльза Дарвіна.За словами експертів, ця знахідка є першим переконливим доказом модульної теорії еволюції, що викликає багато суперечок.
Модульна теорія еволюції - коли в результаті природного відбору швидко змінюється не одна окрема риса, а ціла група характеристик виду.
Вчені виявили більше 20 нових викопних решток на північному сході Китаю. Вони мають схожі риси як з примітивними, так і з більш розвиненими птерозаврами або літаючими рептиліями.
Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B.
Птерозаври, яких іноді називають птеродактилями, жили в період від 65 до 220 млн років тому.
Птерозаври жили 220 мільйонів років тому
До сих пір вченим було відомо про дві різні групи цих тварин: примітивного довгохвостого птерозавра і куцохвоста, що стояв на більш високому рівні розвитку. Однак про те, що було між ними, вчені могли лише здогадуватися, оскільки ніяких останків проміжних видів виявлено не було.
Залишки знайдені в гірській породі, що нараховує 160 млн років. Таким чином, вони можуть бути на 10 млн років старшими, ніж перший птах - Archaeopteryx.
За матеріалом: BBC
Коментарі