У популярному сервісі для миттєвого обміну повідомленнями ICQ з'явився новий "черв'як", що видає себе за антивірус. Він називається Antivirus 8 і поширюється через рекламні оголошення.
Про це написав у своєму блозі Роель Шувенберг, старший аналітик "Лабораторії Касперського", одного з найбільших виробників антивірусного програмного забезпечення в світі, передають Вести.
"За останні кілька днів ми отримали численні повідомлення від комп'ютерів, заражених фальшивим антивірусом (scareware)", - зазначив Шувенберг.
Цей "черв'як" з'являвся в "асьці" під виглядом реклами жіночого одягу Charlotte Russe. Після клацання по банеру вона перенаправляла користувача на сайт компанії. Разом з цим відкривалося спливаюче вікно з "антивірусом", який повідомляв про нібито виявлену підозрілу активність на комп'ютері і пропонував користувачу завантажити спеціальну програму для її усунення.
Цей підроблений антивірус, на думку Шувенберга, має кілька цікавих аспектів. По-перше, спливаюче вікно виникало без будь-яких дій з боку користувача, хоча зазвичай для цього потрібно натиснути на посилання. По-друге, в Antivirus 8 не був включений шкідливий код - це просто приклад соціальної інженерії, коли користувачеві пропонується встановити абсолютно не потрібний антивірусний захист.
Сервер, на якому розміщувалася підробка, і рекламне оголошення жодним чином не стосуються бренду жіночого одягу, підкреслює Шувенберг. Він припустив, що Antivirus 8 розробляли кілька хакерських груп - одна з них відповідала за фальшивий антивірус, а інша - за розповсюдження коду через рекламну платформу ICQ. Про цю проблему "Лабораторія Касперського" вже повідомила рекламну мережу yieldmanager, якою володіє Yahoo, додав Шувенберг.
Раніше "Лабораторія Касперського" опублікувала список основних кіберзагроз, з якими зіткнулися користувачі в грудні 2010 року. Цього місяця велике поширення отримали підроблені антивіруси, що пропонують по інтернету перевірити свій комп'ютер на наявність вірусів. Фальшивки створюють веб-сторінку, що за дизайном нагадує вікно "Мій комп'ютер" в Windows, а потім під виглядом перевірки системи на шкідливі програми нібито знаходять вірус на комп'ютері користувача.
Коментарі