Дослідникам з Центральної лікарні Массачусетсу і Гарвардського університету вдалося виростити фрагмент серцевого м"яза зі стовбурових клітин, отриманих з ембріона миші. Вчені повідомляють, що їм вдалося добитися і скорочення м"яза.
Американські фахівці змінили гени мишей таким чином, щоб зростаючі клітини серцевого м"яза можна було легко визначити візуально і відрізняти від усіх інших клітин, які можуть розвинутися зі стовбурної клітини. При цьому вчені стимулювали зростання з клітин ембріона саме клітин серцевої тканини. Потім за спеціальною технологією шукані клітини збиралися воєдино - і в результаті утворили тонку смужку м"язів, здатну до скорочення.
Американські фахівці змінили гени мишей
"Це початок роботи, яка дозволить лікувати захворювання серця", - повідомив один з дослідників Кеннет Чин. У кінцевому рахунку вчені хочуть використати клітини шкіри пацієнта з порушенням роботи серця, щоб вирощувати з них фрагменти серцевого м"яза. Для цього з клітин шкіри спочатку необхідно отримати недиференційовані клітини, які здатні розвиватися в будь-які клітини організму, у тому числі і серцеві.
Однак поки експериментатори зіткнулися з проблемою - як виростити не тонку смужку серцевого м"яза, а повноцінну тканину. "Так чи інакше, ми повинні домогтися створення повноцінної тривимірної серцевого м"яза, що складається з багатьох шарів клітин, - розповідає Чин. - Потрібно збільшувати товщину смуг, які повинні мати власне кровопостачання. Є два способи, як цього досягти: покластися на розробку тканини, щоб зробити смугу по типу нашої, або знайти спосіб використовувати природну архітектуру серця, щоб відновити м"язову тканину".
Результати дослідження американських вчених увійшли до журналу Science.
За матеріалом: Инфокс.Ру
Коментарі