Астрономи встановили, що при вивченні віддалених галактик приблизно 90 відсотків скупчень виявити не вдається. Стаття вчених з"явиться в журналі Nature, а її короткий виклад приводить Європейська південна обсерваторія (ESO).
Астрономам вже досить давно було відомо, що традиційними методами пошуку галактик з великим червоним зміщенням неможливо знайти частину об"єктів. При цьому точну кількість "втрачених" галактик не підраховувалося. В рамках нової роботи астрофізики змогли заповнити цю прогалину.
Використовуючи дані, зібрані масивом телескопів VLT, вчені оцінювали, скільки галактик "втрачається" при використанні методу пошуку по одній зі спектральних ліній Лайман-альфа. При цьому вчених переважно цікавили скупчення із зсувом 2,2 (тобто віддалені від Землі приблизно на 10 мільярдів світлових років).
У результаті було встановлено, що близько 90 відсотків галактик з таким червоним зсувом, в яких йдуть активні процеси зореутворення, випромінюють недостатню кількість світла, щоб їх могли виявити. Дослідники підкреслюють, що нові результати можуть зробити значний вплив на багато гіпотез, що стосуються молодих галактик.
Зовсім недавно орбітальний телескоп "Хаббл" сфотографував найвіддаленіші галактики з відомих на даний момент. Світло від них добиралося до Землі впродовж 13 мільярдів років.
Коментарі