У червні 2007 року орбітальна обсерваторія "Свіфт" (Swift) виявила спалахи гамма-випромінювання. Подальші спостереження за допомогою оптичних телескопів показали, що ці події супроводжувалися незвичайно яскравими спалахами у видимому діапазоні.
Астрономи встановили, що об"єкт знаходиться на відстані від 10 до 16 тисяч світлових років від Землі. Для пояснення надзвичайної яскравості спалахів учені запропонували наступне пояснення: світло випускають іони, що розгоняться в магнітному полі магнетара. До теперішнього часу були відомі 15 подібних об"єктів, але вони тільки випускали рентгенівське і гамма-випромінювання.
Магнетаром учені називають особливий вид нейтронних зірок. Ці об"єкти виникають в результаті гравітаційного колапсу звичайної зірки масою приблизно рівною сонячній (у разі колапсу зірки масою вище п"яти сонячних виходить чорна дірка). Космічне тіло, що вийшло, складається в основному з нейтронів і невеликої домішки заряджених частинок. Навколо зірки створюється магнітне поле, яке в 1015 разів могутніше за магнітне поле Землі. Механізм виникнення подібних полів ученими поки до кінця не пояснений.
Коментарі