Ексклюзиви
середа, 29 грудня 2010 13:47

Японський робот-спринтер бігатиме швидше за людину (ФОТО)

Робот-спринтер може стати конкурентом людини. Про це заявив японський дослідник Рюма Нііяма.

Він хоче реалізувати систему, що імітує мускулатуру нижніх кінцівок людини. Свої ідеї фахівець вже успішно випробував на стрибаючому роботі на прізвисько Mowgli.

Робота Athlete, якого зараз тестуэ японець і його помічники, показали на конференції IEEE Humanoids 2010, що пройшла в американському Нешвіллі минулого тижня.

Пристрій має "ноги", кожна з яких обладнана сімома комплектами штучних м'язів. У свою чергу, кожен з комплектів управляється 1-6 пневматичними приводами.

"Ступні" андроїда обладнані сенсорами дотику, а на "тілі є датчики, що визначають його положення в просторі. На першому етапі "гомілки" і "ступні" замінені на протези у вигляді тонких пружних металевих пластин - аналогічних тим, які використовуються для бігу інвалідами з ампутованими нижніми кінцівками.

Зараз пересування штучного спринтера обмежено лише п'ятьма-сімома кроками з середньою швидкістю 1,2 м / с, після чого бідолаха падає. Виступати на яких-небудь "робоолімпійські іграх" йому поки зарано. Однак Нііяма сподівається, що незабаром його дітище буде бігати не гірше живої людини, що використовує для руху створені природою м'язи та сухожилля.

Компьюлента

Зараз ви читаєте новину «Японський робот-спринтер бігатиме швидше за людину (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути