Міжнародна група фізиків, що входять до колаборації STAR, вперше отримала в експериментах на колайдері RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) у США дивну антиматерію - ядра з античастинок, одержали так звані "дивні кварки".
"Це новий вид антиматерії, ми наблизилися до розуміння того, як був влаштований Всесвіт на ранній стадії", - сказав один з авторів роботи доктор наук Юрій Панебратцев, начальник відділу Лабораторії фізики високих енергій (ЛФВЕ) Об"єднаного інституту ядерних досліджень (Дубна).
Згідно з сучасними уявленнями, у момент народження Всесвіту частинки і античастинки мали утворитися в рівних кількостях, однак зараз у Всесвіті антиматерії немає. Учений не виключає, що результати цього експерименту допоможуть зрозуміти цю асиметрію.
В експериментах на колайдері RHIC, де проводилися зіткнення іонів золота, вченим вдалося отримати так звані гіперядра - ядра гіпертрітонів і антигіпертритонов. Ці ядра містять крім протонів і нейтронів лямбда-гіперони. Ця частка складається з верхнього та нижнього кварків (з них побудовані протони і нейтрони), а також містить дивний кварк.
Коментарі