Всі люди мають справи з грошима. На жаль, більшість не усвідомлює, що користуватися ними потрібно із врахуванням деяких правил. Інакше коштів постійно не вистачатиме і це псуватиме життя.
Незалежно від розмірів доходів, будь-які особисті фінанси потребують ретельного аналізу. Для цього слід освоїти фінансову грамотність та дотримуватись її. До того ж, слід передавати знання і показувати приклад своїм дітям. Це суттєво допоможе їм у майбутньому розпочати самостійне життя.
Пропонуємо основні правила, які допоможуть примножувати сімейний бюджет.
1. Записуйте всі витрати
Гроші люблять, щоб їх рахували, тому всі витрати слід фіксувати. Без цього, питання "На що ми витратили зарплату?" буде переслідувати постійно. Навіть, коли зарплата зросте. А за допомогою записів можна буде проаналізувати все придбане за певний період. На основі цього планувати рух коштів.
2. Доходи мають переважати витрати
Обов'язково слід відкладати гроші, щонайменше 10% із кожного заробітку. Такі заощадження становитимуть фінансовий резерв.
Збереження розміром 3-6 заробітних плат дають можливість не боятись звільнення з роботи. Якщо все буде добре, їх можна у щось інвестувати і отримувати дохід.
3. Пасивний дохід дає свободу
Гроші постійно повинні працювати і приносити прибуток. Він називається пасивним, бо людина практично не докладає до нього зусиль.
Добре змолоду подумати про заощадження й почати накопичувати капітал. В зрілому віці він робить людину фінансово незалежною.
4. Економити потрібно навіть коли грошей вистачає
При бажанні, на всьому можна зекономити. Навіть коли грошей вистачає, не варто переплачувати чи купувати непотрібні дрібниці.
Економити добре допомагає бережливе ставлення до комунальних послуг. Це дуже просто, але суттєво відображається на витратах. Слід уникати зайвого споживання електроенергії, води, газу і тепла.
5. Кредит - зло
Кредити змушують нас більше працювати. З часом на сплату відсотків може йти велика кількість заробленого. Це небезпечно. Тому слід добре зважити переваги та недоліки, перш ніж взяти позику.
6. Плануйте і контролюйте
Сімейний бюджет дозволяє зрозуміти скільки грошей потрібно та за рахунок чого можна заощадити.
7. Ставте цілі
Мета допомагає рухатись вперед. Її потрібно чітко окреслити, продумати потрібні кроки та часові рамки. Тоді впевнено йти до цілі. Будь-то якась покупка, певна сума на депозитному рахунку чи фінансова свобода загалом.
Це основні правила, які допоможуть вберегти особисті фінанси від зайвих витрат та забезпечити зростання заощаджень.
Коментарі