Лють, тривога, смуток, туга, невдоволення собою, нервозність і навіть радість - все це може бути причиною для атаки на холодильник.
З"їдена шоколадка заглушає негативні емоції, занепокоєння проходить, але неминуче призводить до проблем з фігурою. Звичка "заїдати" емоції може перерости в стійку залежність, і ви будете налягати на їжу навіть тоді, коли перебуваєте в гарному настрої. А це прямий шлях до ожиріння. Після напруженого дня шматок пирога заміняє таким людям дозу спиртного. Справа в тому, що сахароза підвищує рівень гормону серотоніна, що відповідає за задоволення й гарний настрій, знижує тугу, нервозність і т.д.
"Солодкоголікам" психолог і психотерапевт Ольга Тесарі рекомендує в першу чергу налагодити регулярні фізичні вправи, оскільки вони, крім спалювання калорій, теж виробляють серотонін. Однак не треба забувати й про емоційну сферу. Зверніться до психотерапевта, щоб розібратися, які саме емоції викликають у вас бажання поїсти, цілком ймовірно, що їхнє коло досить обмежене. Якщо ви вже набрали надмірну вагу, проконсультуйтеся з ендокринологом або дієтологом. Дієти, які обіцяють чудеса схуднення, можуть провокувати негативні емоції й, як наслідок, набір ваги, повідомляє Освiтнiй портал
Коментарі