Ексклюзиви
неділя, 15 липня 2012 16:06

На космодромі Байконур злетів корабель з росіянином, японцем та американкою
11

Фото: Фото: Reuters

З космодрому Байконур до Міжнародної космічної станції (МКС) в неділю, 15 липня, о 5:40 за Києвом стартував пілотований корабель "Союз". На борту корабля — міжнародний екіпаж тридцять третьої тривалої експедиції, який буде працювати на орбіті майже півроку.

"Союз ТМА-05М" доставить на станцію екіпаж МКС-32/33, у складі якого російський космонавт Юрій Маленченко, астронавт НАСА Суніта Вільямс і астронавт японського аерокосмічного агентства (ДЖАКСА) Акіхіко Хошіде.

У міжнародної команди в складі росіянина, американки і японця попереду піврічна вахта на борту МКС. За цей час екіпаж виконає близько 40 наукових експериментів.

Зокрема, програмою досліджень передбачається експеримент "Ураган", в ході якого буде вестися відпрацювання наземно-космічної системи прогнозування, зниження збитку і ліквідації наслідків природних і техногенних катастроф.

Російські космонавти Маленченко і Геннадій Падалка 21 серпня під час свого 7-годинного виходу з стикувального відсіку "Пірс" встановлять 5 додаткових протиметеоритних панелей на службовому модулі "Зірка" і в ручному режимі запустять мікросупутник.

Учасник чотирьох космічних польотів Герой РФ і національний герой Казахстану 49-річний Маленченко має сумарний космічний наліт 514 діб, він чотири рази виходив у відкритий космос загальною тривалістю 24 години 16 хвилин.

Астронавт НАСА Суніта Уїльямс — бойовий льотчик морської авіації. Командувала загоном вертольотів корабельного базування. Має наліт понад 3 тисячі годин. Раніше провела 195 діб у космосі. У складі екіпажу МКС-14 поставила світовий рекорд серед жінок-астронавтів, виконавши 4 виходи у відкритий космос загальною тривалістю 29 годин 17 хвилин.

Астронавт Національного космічного агентства Японії ДЖАКСА 43-річний Асіхіко Хошіде також має досвід космічних польотів у складі екіпажу МТКК за програмою STS-124, тривалість польоту якого склала 13 діб.

Зараз ви читаєте новину «На космодромі Байконур злетів корабель з росіянином, японцем та американкою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути