26 вересня близько 15.00 покупець столичного торгового центру "Караван" розстріляв із пістолета чотирьох охоронців. 31-річний Володимир Бурчак, 28-річний Дмитро Марченко та 30-річний Олександр Завадський загинули, 31-річного Павла Феденкова у тяжкому стані відвезли до лікарні. Нападник утік.
На записі з камер спостереження видно, що до магазину заходить чоловік у світлій куртці й джинсах. Бере під пахву велику білу хлібину й літрову пляшку молока. Розглядає стенд із батарейками. Ховає до кишені "флешку"— електронний накопичувач пам'яті — і прямує до каси. Оплачує тільки хліб із молоком. Двоє охоронців це помічають, відводять чоловіка до кімнати охорони. За мить туди заходять ще двоє і лунають вісім пострілів. До кімнати біжить п'ятий охоронець. Відчиняє двері, бачить тіла й тікає. Слідом за ним із супермаркету вибігає вбивця.
За годину біля "Каравану" працюють міліціонери, гуде натовп людей. Кімната охорони відгороджена червоно-білою смугастою стрічкою й продуктовими візками.
Біля них стоїть охоронець, на вигляд років 45, у темних штанях і світлій сорочці.
— Я не зрозуміла, що то сталося, — каже жінка у червоній уніформі "Каравану" біля камер схову. Витирає хустинкою заплакані очі. — Хлопці повели якогось чоловіка до себе. Таке часто буває. Потім той вийшов і пішов собі. Я не звертала уваги, бо постійно клієнтів багато, не встежиш за всім. А пострілів не чула, бо в нас постійно шум.
Поряд із кімнатою охорони — дитяча кімната, навпроти — туалети, за кількадесят метрів стенд інформцентру. За стінкою стоять два крісла для працівників прес-служби "Каравану".
Магазин продовжує працювати. Тіла лежать у кімнаті охорони.
— Смотри: это ярмарка какая-то, столько камер повсюду. Интересно, что за праздник? — каже молодий чоловік. Із супутницею зазирають у бік дитячої кімнати й ідуть до торгових рядів.
Близько 18.00 до "Каравану" приїжджають родичі загиблих. Жінки плачуть. До них підходить виконавчий директор торговельно-розважального центру Олексій Тесленко. Намагається втішити.
— Ми оголосили винагороду у 100 тисяч гривень тому, хто допоможе знайти вбивцю, — каже.
Біля входу до останнього торгового ряду стоїть В'ячеслав Світельський — знайомий загиблого Володимира Бурчака:
— Ми з Вовкою постійно на рибалку їздили, на морі разом відпочивали. Я теж колись працював охоронцем, потім перевівся на водія. Хтось прийде, щось украде, його затримаєш, а він погрожує. Таких страшних випадків ще не було. Я казав Вовці: "Кидай це діло, у тебе ж мала дитина". Але заробляти десь треба.
На вулиці біля входу слідчий допитує охоронця. Той малює на аркуші схему, як виходив грабіжник.
— Я стояв біля каси, тут крик. Бачу, той чоловік виходить із коридору біля кімнати охорони. Спочатку ішов повільно, а вже потім прискорився і завернув вліво. Я бігом туди. Троє лежали мертві. Один живий. Я набрав "скору".
22.00 — на місці досі працюють слідчі.
На вулиці стоїть УАЗ із міліцейськими номерами. Задні дверцята відчинені. Чекає, доки магазин закриється, щоб із кімнати охорони винести тіла.
Відвідувачі скаржилися на охоронців
Торговельно-розважальний центр "Караван" відкрили на вул. Луговій, 12 у 2003-му. Має площу 56 746 кв. м. Тут є продуктовий супермаркет, кафе, ресторани, відділення банків, гральна кімната, кінотеатр, ковзанка, боулінг, фонтан. У будень заклад відвідують близько 30 тис., у вихідний — вдвічі більше людей.
Покупці часто скаржились на охоронців.
5 липня 2009 року о 10.40 охоронці "Каравану" затримали на виході киянина Олександра Щербаня. Звинуватили в крадіжці батарейок. Завели в підсобне приміщення. Олександр каже, що шестеро чоловіків заламали руки, повалили на підлогу, били руками і ногами, головою об двері. Тривало це до 14.00.
— Зайшли з чоловіком купити креветок. На виході зупинив охоронець. Попросив пройти з ним у кімнату охорони. Там звинуватили чоловіка в кражі пензлика для фарбування волосся. Ми навіть близько не підходили до того відділу. Чоловіка обшукували, ображали, хоча нічого не знайшли, — написала 13 березня позаторік про "Караван" жінка, яка представилась Юлією.
Коментарі
1