Ексклюзиви
середа, 29 квітня 2009 17:56

Учителю фізкультури заборонили викладати

Автор: фото: Тетяна ЗАРОВНА
  Учитель фізкультури Павло Котєсов разом із восьмикласниками, на уроці у яких скалічилась Лідія Попова
Учитель фізкультури Павло Котєсов разом із восьмикласниками, на уроці у яких скалічилась Лідія Попова

Жителі села Старогнатівка Тельманівського району Донеччини зійшлися 25 квітня до клубу. Захищали учителя фізкультури 40-річного Павла Котєсова. Суд заборонив йому викладати й обмежив волю на два роки. Котєсов протягом двох років безкоштовно працюватиме на шкідливому виробництві й житиме у спеціальному поселенні.

Клуб розрахований на 400 місць. До нього сходяться понад тисячу селян. Багато стоять. Ті, хто не вмістилися, залишаються на вулиці.

— Тут не збиралося стільки народу навіть тоді, коли показували індійські фільми, — каже 50-річний Михайло Хозлу.

— Цей вирок шокував усіх, — додає класний керівник тодішнього п"ятого класу Олена Бігали, 45 років.

У Старогнатівці живе 1600 людей. Майже всі — греки. Поселення заснувала імператриця Катерина ІІ 1782-го. До села звезли переселенців із кримських міст Бахчисарай і Карасубазар.

Три роки тому Котєсов проводив урок у 5-му класі.

— Усі поспішали на построєніє, — згадує 14-річний Дмитро Атаманов. — Ліда Попова вирішила пройтися колесом. Вона й раніше робила переворот через голову.

Дівчинка зробила гімнастичну вправу. Ударилась об ногу однокласника Івана Кишиша, який теж біг на шикування.

— Налетіла на мене, впала, розплакалася, — каже Кишиш. — Її посадили на лавку, потім відвели до мами.

Лікарі зафіксували в Лідії забій мозку, перелом скроневої і тім"яної кісток черепа. Зробили операцію. Після лікування вона отримала групу інвалідності, навчається вдома. Місцеві міліціонери не порушили кримінальної справи проти учителя. Невинним визнали Котєсова й у місцевому вiддiлі освіти. Однак Попови поскаржилися на нього до суду.

— Кажуть, після травми в дівчинки епілепсія, — розповідає 24-річна Ірина Миколаєва, учитель російської мови. — Але ми не бачили. Ліда часто приходить до школи, учиться на "10" і "12", танцює в гуртку самодіяльності.

Селяни не погоджуються з вироком Котєсову.

Стільки народу не збиралося навіть тоді, коли показували індійські фільми

— Це єдиний учитель, який проводив інструктаж перед кожним уроком фізкультури, — говорить колишній директор школи Тріфон Сагіров, 65 років. — А Попови — то такі люди, які  будь-якими методами добиваються свого.

— Засудили незаконно! — додає представник грецької общини Федір Майхапар, 58 років. — Павло Дмитрович одразу відвів дівчинку до мами, яка теж учителює. Та не викликала лікаря дорогою додому.

— Зрозуміти батьків можна, — каже Фаїна Іваніц, 43 роки. — Але біда сталася з їх вини. Їхня безмежна любов розпестила дитя, от воно й дозволяло собі все. Учительське слово для неї нічого не значило. Як Котєсов міг здогадатися, що в неї в голові.

Аби зберегти традиції греків, Павло Котєсов вивчив грецьку мову. Нині безкоштовно навчає її земляків.

— Іноземці дивуються, як наші діти знають грецьку мову, — підтримує Котєсова Ліна Мереник, 43 роки. — Він сам відновлював із дітьми спортзал, який став кращим у районі. А тепер ми читаємо у вироку: "Павло Дмитрович — небезпечна для суспільства людина!". Піднімися, Павло Дмитровичу, ми тебе підтримаєм.

Учитель зводиться. Встають усі присутні. Аплодують. Піднімають саморобні плакати. На одному з них: "Мы вас любим!".

Селяни одноголосно висловилися за підтримку Котєсова. Зібрали гроші для адвоката. Написали колективні листи президентові, омбудсмену, до Верховного суду й Верховної Ради. Просять переглянути вирок. Вважають, що Попови скористалися каліцтвом доньки для власної наживи.

— За тиждень після пригоди я зустрічався з батьком Ліди, — каже Павло Котєсов. — Він запропонував: "Скажи, що Ваня її спеціально вдарив. Це тебе врятує". Як же це так, кажу. Тоді він почав писати скарги й на мене.

Батько Ліди — інвалід афганської війни, пенсіонер, мати працює педагогом-організатором у цій же школі. Старший брат Олексій — також інвалід, хоча й перемагав на районних змаганнях із вільної боротьби. Попови вимагали в батьків Івана Кишиша відшкодувати 200 тис. грн. Суд їм відмовив.

Попови не прийшли на зібрання. Спілкуватися із журналістами не захотіли.

Зараз ви читаєте новину «Учителю фізкультури заборонили викладати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

39

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути