
На початку 2004 року у жителів Хмельницької області почали зникати автомобілі. Лише за один рік злодії поцупили 147 машин, наступного ж, 2005 року, — майже 200. Правоохоронці не встигали реєструвати викрадення — мало не щодня хтось приходив до міліції. Більш ніж півсотні з украдених авто — шикарні іномарки вартістю в десятки тисяч доларів.
— Машину у мене потягли ще в ніч з 25 на 26 лютого, — розповів "ГПУ" мешканець Дунаївець Микола Мегера, 47 років. — Я приїхав до матері і поставив свій мікроавтобус "Фольксваґен" біля будинку. Вранці його вже не було на місці. Одразу пішов до міліції.
Микола Мегера працював раніше у правоохоронних органах. За вислугою пішов на пенсію і почав займатися власним бізнесом. Сини та дружина допомагали чоловікові в цьому. Автобусом, якому було вже 10 років, він возив різні товари на продаж.
— Я й сам почав шукати машину, — сказав Микола Мегера. — Розпитував усіх, кого міг, використовував старі зв"язки. Підключив друзів. Все було марно.
За кілька днів до Миколи зателефонували невідомі. Вони запитали, чи не хоче той отримати назад свій мікроавтобус. За кілька тисяч доларів хлопці зобов"язалися знайти автомобіль.
— Давай гроші і отримаєш свою тачку назад — пролунало в слухавці. — Інакше не знайдеш її ніколи.
— "Бус" мені вкрай потрібен, робота вимагає, — каже Мегера. — А такого "Фольксваґена" я можу купити на базарі щонайменше за 9 тисяч доларів. Хлопці вимагали менше ніж половину. Я зібрав усі гроші, позичив у сусідів, і віддав. Про деталі домовилися раніше. Міліціонерам про все розповів.
У зазначений час Микола приїхав у вказане місце і забрав свого "Фольксваґена". Номер двигуна та кузова злочинці не перебивали. Зламаними були лише замки дверей та електричного пускача.
Давай гроші і отримаєш свою тачку назад
Саме під час подібного повернення авто трьох із семи членів групи злодіїв затримали.
— Злодії через кілька днів після викрадення телефонували до власника, і пропонували йому за певну суму в доларах повернути автомобіль, — розповів "ГПУ" Віктор Верзюк, 35 років, начальник прес-служби Управління МВС Хмельниччини. — Приблизно за половину справжньої вартості машини. Коли той погоджувався — повертали, ні — продавали автомобіль в інше місто чи навіть країну. Або розбирали на запчастини. Авто у себе не тримали.
Районний центр Дунаївці, що в Хмельницькій області, злодіям дуже подобався.
У невеличкому тихому містечку мешкають спокійні люди. Сильно "крутих" автовласників, у яких небезпечно щось красти, не було. А тих, хто міг становити якусь загрозу, крадії добре знали.
У 2005 році вони поцупили у Дунаївцях п"ять автомобілів і жодного не повернули. З початку нинішнього року вкрали вже три машини.
В ніч з 21 на 22 лютого злочинці вкрали ще одного мікроавтобуса. Цього разу вони поцупили 13-місного "Мерседеса" у дитячому будинку сімейного типу, що в містечку Дунаївці.
— У мене навіть в голові не вкладається, як вони могли вкрасти останній транспорт у дітей, — каже батько-вихователь Данило Кметюк, 38 років. — У кабіні була навіть довідка про те, що машина належить дитячому будинку.
Микола та Любов Кметюки — батьки-вихователі. У них живуть 15 дітей, серед яких шестеро своїх, двоє усиновлених та семеро — на вихованні.
Гуртом тримають чимале господарство, великий город. Без транспорту їм було геть скрутно.
2002-го благодійний фонд видав Кметюкам мікроавтобус "Мерседес" 1996 року випуску. Данило користувався ним за дорученням. Щодня автобус возив дітей та городину. Особливо "діставалось" йому у весняно-осінню пору.
— Наприкінці 2005 року ми навіть попросили у місцевої влади причепа, — каже Михайло. — Бо не вміщались усі діти і городина. Нам відмовили. А тут саме авто злодії украли. Ми були просто шоковані, настільки нам не повезло.
Кілька днів тому у райвідділі міліції Кметюкам сказали, що викрадачів затримали. А їхній "Мерседес" зараз аж у Молдові — його відвезли і продали. Коли повернуть автобус — невідомо.
— Я б і сам його забрав, але мені не дозволяють, — каже Михайло Кметюк. — Надіємось лише на міліціонерів, бо весна на носі.
У райвідділку міліції кажуть, що слідство тільки почалося. Насправді злочинна група може складатися з кількох десятків осіб. Усі вони жителі Хмельницької та Чернівецької областей.
Коментарі