Ексклюзиви
вівторок, 02 червня 2009 18:49

Сергій Філатов продавав нирку заради дружини й сина

Автор: фото: Тетяна ЗАРОВНА
  Сергій Філатов біля Ворошилівського райсуду Донецька. Він хотів продати нирку за 10 тисяч доларів
Сергій Філатов біля Ворошилівського райсуду Донецька. Він хотів продати нирку за 10 тисяч доларів

28 травня Ворошилівський райсуд Донецька мав розглянути справу ізраїльського хірурга-трансплантолога Міхаеля Зіса. Його звинувачували в підготовці до вилучення людських органів шляхом обману. Засідання перенесли, бо не з"явився другий потерпілий.

Біля виходу з приміщення суду зустрічаємо 27-річного Сергія Філатова з міста Ясинувата. Він — перший потерпілий по справі. Зіс планував вилучити в нього нирку.

Чому погодилися продати орган?

— Хотів жити з сім"єю, — зітхає Філатов. — Моя дружина Оля — росіянка. До Ясинуватої з батьками приїхала, коли їй було 15 років. У 2003-му ми познайомилися, вона народила сина Данила. Прожила тут сім років, але громадянство так і не получила. Ми навіть офіційно одружитися не могли. Давали тимчасову прописку, кожен раз на кілька місяців. Потім вимагали за це гроші — 170 гривень за людину. А їх аж семеро — мати, сестри, їхні діти. Через цей ідіотизм із громадянством мусив перевезти всіх в Ростовську область за 90 км звідси. Дуже хотів бути разом. Думав, продам за 10 тисяч доларів нирку, куплю хатку в Ростовській області. Мені казали, що з однією ниркою можна прожить.

І як нині стосунки з сім"єю?

— Та ніяк... — опускає очі. — Немає вже сім"ї. Утратив через цей бюрократизм.  Так, їжджу туди раз на місяць сина побачить. Цього року він у школу йде.

Сергій Філатов — слюсар третього розряду. Раніше працював у ЖКГ, нині — різноробом на будівництвах. Заробляє щомісяця від 3 до 5 тис. грн. Орган вирішив продати 2007-го. Із Зісом познайомився через Руслана Свіріна, водія лікаря.

Немає вже сім"ї. Утратив через цей бюрократизм

— Продати нирку порадив таксист Руслан, — згадує. — Я вчепився за цю ідею. Думав, легкі гроші, операція неважка. Доктор Зіс говорив, що я в будь-який момент можу відмовитися.

Чоловік пройшов частину обстеження. Коли здавав аналізи, пояснював, що хоче допомогти двоюрідному братові. Прооперувати його не встигли. 12 жовтня 2007 року Зіса затримали в Донецьку.

Засуджуєте лікаря?

— Ні, зі мною ж нічого не сталося, — розводить руками. — Це якби були наслідки, то мав би претензії. Хоча тепер не погодився б стати донором ні за які гроші.

На момент затримання Зіс готував дві операції. Хотів вилучити нирку у Філатова та росіянина Олександра Колесникова. Останній погодився продати орган за $6 тис. Уклав із нотаріусом угоду, що віддає нирку громадянину Маркіну, начебто своєму дядькові. Згідно з українськими законами, донор може подарувати орган лише близькому родичеві. Філатов і Колесников мали стати першими донорами-слов"янами. Перед тим Зіс прооперував 17 арабів.

Бачили росіянина, який теж планував віддати нирку?

— Ні, але мав його телефон. Він зважився на операцію, бо влетів в автостоянку, побив кілька чужих машин. Його поставили на щотчик. Навіть не знаю, чи живий зараз...

Прокуратура Донецької області висунула Зісу звинувачення в торгівлі людьми. Згодом пом"якшила позицію, звинувативши лікаря в підготовці до вилучення людських органів шляхом обману. Ворошилівський райсуд Донецька виправдав ізраїльтянина, однак у березні 2009 року апеляційний суд області вирок скасував. Справу повернули до суду першої інстанції. На новому розгляді прокуратура поки що не висунула обвинувачення.

Зараз ви читаєте новину «Сергій Філатов продавав нирку заради дружини й сина». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути