четвер, 17 червня 2010 02:13

"Я не хочу сидіти за чужі гріхи"

Третій рік вінничанин Ігор Откидач переховується за кордоном. Боїться повертатися додому, бо тут його чекає в"язниця.

— Спочатку в нас із батьком забрали бізнес і гроші, — розповідає "ГПУ" Ігор Откидач, 36 років. — Але я не мовчав. Тоді мене вирішили просто посадити.

Ігор та його батько Василь — підприємці. У курортному селі Коблеве Березанського району на Миколаївщині мали базу відпочинку "Вінниця". Син працював завідувачем.

Увечері 15 листопада 2005 року Ігор з дружиною був на базі, як почув знадвору лайку. Вийшов на балкон, побачив двох п"яних робітників із сусіднього будівництва, які лізли на територію.

— Запитав, куди це вони зібралися, — згадує Ігор. — У відповідь полетіла пляшка. Потяглися за цеглиною.

Откидач вистрелив із газового пістолета у повітря. Нападники не вгамувалися, лізли битися. Завідувач захищався, вдруге стріляв уже в робітників. Влучив одному в живіт, але товста спецівка врятувала від значних ушкоджень. Коли збіглися сусіди, ті двоє втекли.

— Той напад дійшов до міліції, —  говорить Василь Откидач. — Та справу закрили у зв"язку з відсутністю складу злочину. Син не став вимагати відшкодування. Через неділю один із нападників упав з другого поверху на бетон, ударився головою. З часом йому погіршало, і помер.

Поряд із "Вінницею" зводили базу відпочинку "Парадіз".

— Замовник "Парадізу" — тодішній начальник Миколаївської обласної міліції, — зазначає Василь Іванович. — Вони захопили наших 50 сотих. Син протестував проти незаконної забудови. Тоді начальник міліції знайшов метод, як його вгамувати, — використали давнішній напад. Ігоря звинуватили, що це через нього загинув той робітник.

Суд визнав Ігоря Откидача винним в умисному тяжкому тілесному ушкодженні. Отримав п"ять років умовно, проте Апеляційний суд замінив присуд на реальний термін. 19 березня 2008 року Ігор утік за кордон.

— Справа проти сина сфабрикована повністю, — говорить батько — Експертиза з"ясувала, що загиблий помер від падіння, а не від бійки. Ми знайшли свідка, який це бачив. Та справу не переглядають.

— Я за кордоном, мої діти живуть сиротами, — зітхає Ігор Откидач. — Перша дружина залишила доньку на моїх батьків, друга живе у своєї матері. Повертатися боюся, бо не хочу сидіти за чужі гріхи. Мою невинність довела не одна експертиза, та звинувачення не зняли.

Нещодавно з Генеральної прокуратури на ім"я прокурора Миколаєва надійшов лист. Просять розібратися у фактах, викладених у зверненнях Василя Откидача.

Зараз ви читаєте новину «"Я не хочу сидіти за чужі гріхи"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути