Ексклюзиви
Субота, 20 жовтня 2007 07:06

На Говерлі знищили українську символіку

  Активісти ”Євразійського Союзу Молоді” розбивають пам’ятний знак на Говерлі 18 жовтня
Активісти ”Євразійського Союзу Молоді” розбивають пам’ятний знак на Говерлі 18 жовтня

Минулого четверга активісти російської молодіжної громадської організації "Євразійський Союз Молоді" знищили на горі Говерла державну символіку України.

— "18 октября силами отдельного горного подразделения ЕСМ на горе Говерла спилен и осквернен символ оккупации Украины — Тризуб. Уничтожена гранитная доска украинской секстантской церкви. Разбит гранитный памятный знак, посвященный так называемой "Конституции Украины", — йдеться в повідомленні ЄСМ.

"Євразійський Союз Молоді" зареєстрований як загальноросійський молодіжний громадський рух 21 вересня 2005 року. Його головний офіс розміщений у Москві на бульв. Яна Райніса. Лідер — Павло Заріфуллін. ЄСМ має інформаційний сайт в Інтернеті. Дизайн порталу мережевої війни — у чорно-червоних кольорах. Символ ЄСМ — восьмикутник зі стріл на чорному тлі. Його називають "зіркою Чингізхана на темному небі Євразії". Неоєвразійці називають своїми ворогами лібералів та комуністів.

— ЕСМ станет щитом на пути оранжевого бульдозера, — заявили лідери організації журналістам американської газети "Вашингтон пост".

Неоєвразійці кажуть, що перейменували гору Говерла на пік Сталіна.

— Це марення печерних людей, — вважає 65-річний Володимир Яворівський, народний депутат України від БЮТу. — Тут нічого коментувати. На такі речі повинні реагувати правоохоронні органи. Приміром, Служба безпеки, яка існує за бюджетні кошти. Переконаний, Росія не потерпіла б такого ставлення до власних державних символів.

— ЄСМ повинний відповісти за скоєне за законами України, — переконаний голова правління "Молодої Просвіти" Віталій Мороз. — Діяльність цієї екстремістської організації в Україні слід заборонити. На горі Говерла треба терміново спільними зусиллями відновити національні символи — із таким закликом ми звертаємося до громадськості України.

20 вересня цього року за позовом прокуратури Харківський адміністративний суд заборонив діяльність активістів ЄСМ на території області на три місяці.

— Діяльність цієї громадської організації носить екстремістський характер. Її лідери закликають до насилля, — сказав на судовому засіданні прокурор Володимир Іванов.

Зараз ви читаєте новину «На Говерлі знищили українську символіку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

23

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3602
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути