По обіді 25 липня у Києві загорівся Національний науково-природничий музей, що на вул. Богдана Хмельницького, 15. З електричного щита на першому поверсі полум'я перекинулося на штори і дерев'яне перекриття. Від вогню потріскали тераріуми. Сови почаділи, їжаки згоріли живцем, отруйні плазуни повтікали.
— Помещение было очень задымленное. Мы забежали, а там какофония звуков, трещит огонь, что-то под ногами шевелится. Страшно, — о 16.00 з музею виходить пожежник. Полум'я загасили 15 хв. тому. Працівники музею виносять у двір уцілілих тварин.
— Усередині все залито. Усіх наших терміново викликали. Зараз носимо експонати на другий поверх, — каже літня працівниця. — Багатьох павуків і змій не можемо знайти. Мабуть, вони зотліли. Але якщо живі, то точно вилізуть.
Національний науково-природничий музей — один з найбільших у світі, складається з геологічного, палеонтологічного, зоологічного, ботанічного та археологічного музеїв. Щороку його відвідують 500 тис. людей. Тут є унікальна колекція гірських порід, житло кроманьйонця з кісток мамонта, скелет слона-динотерія.
25 липня у музеї працювала виставка "Нічний світ дикої природи", на якій відвідувачі могли побачити унікальних сітчастого пітона, акацієвого щура, веслоногих жаб, молочну змію, сатанинського гекона, вухатого їжака, летючу собаку, павука-птахоїда. Збитки від пожежі оцінили у 300 тис. грн.
— Попередня причина пожежі — перевантаження електромережі, — каже Руслан Буханець зі столичного управління Держслужби надзвичайних ситуацій. — Бо у виставковому залі використовували дуже багато ультрафіолетових ламп. Цей будинок зведений 1911 року, електромережа не розрахована на таке споживання.
Коментарі