Ексклюзиви
четвер, 09 березня 2006 18:20

Хвора на СНІД повія заразила сотні клієнтів

Автор: фото: Василь КИЯШКО
  Початок чернівецької стометрівки
Початок чернівецької стометрівки

Стометрівкою в Чернівцях називають кількакілометровий відтинок дороги від залізничного вокзалу до мосту через Прут. З настанням сутінків на узбіччя стометрівки виходять на роботу місцеві повії. У чернівецькій міліції на обліку їх близько 300. 36-річна Раїса — одна з них. Знаючи, що давно вже хвора на СНІД, вона все одно працювала, і до того ж без презервативів. У серпні минулого року Раїсу арештували.

"ГПУ" дозволили зустрітися з Раїсою у слідчому ізоляторі. Висока, худорлява, у спортивному костюмі. Швидко говорить. Каже, що в камері холодно. Більшість дівчат, які сидять із нею — усього їх семеро, — вже отримали вироки.

Заберу малого з собою і поїду в село. Буду лікуватися

— Швидше б мені вже до суду, я його не боюся, як інші, вже одного разу була засуджена.

Знаючи, що ви хворі, навіщо стояли на стометрівці?

— А де заробити на життя? Клієнти ж платили по 100 гривень.

А чому займалися сексом без презервативів?

— Клієнти не хочуть з презервативом.

Що будете робити, коли вийдете звідси?

— Хочу купити дитині теплий одяг, — згадує Раїса про півторарічного сина, якого після пологів відвідала в дитбудинку лише раз. — Заберу малого з собою і поїду в село. Буду лікуватися, але проституцією займатися вже не буду.

Як ви ставитеся до чоловіків?

— Добре, вони мені нічого поганого не зробили. І тут хочеться чоловіка, але я вже звиклася з тим, що у в"язниці сексу нема.

Це правда, що ви вагітні?

— Так, але мені ніхто не вірить. А ще у мене постійно болить голова, а ліків тут нема. Хочу, щоб брат приніс якихось пігулок.

Скільки клієнтів у вас було за тиждень?

— Іноді п"ятеро-шестеро, інколи й десятеро-дванадцятеро.

У вас ще є діти?

— Так, двоє, у Молдові. Їх виховує мій перший чоловік.

Ви розуміли, чим "нагороджували" чоловіків?

— А хто доведе, що це так? Претензій від клієнтів не було.

Народилася Раїса у Молдові. Була засуджена за крадіжку і кілька місяців відсиділа у чернівецькому слідчому ізоляторі, але її випустили через амністію. Батьки нібито давно померли, є брат, доволі заможний, але стосунків із сестрою не підтримує.

— Два роки тому Раїса нелегально перейшла кордон у Кельменецькому районі і приїхала до Чернівців без будь-яких документів, — розповідає слідчий лінійного відділу міліції Іван Бабій. — Раїса розповідала, що хотіла влаштуватися на роботу, але без них це зробити було важко. Тому й пішла на стометрівку.

У липні минулого року Раїса народила хлопчика. Вона завагітніла, бо не користувалася презервативами, коли обслуговувала клієнтів. Про зараження СНІДом довідалася вже після пологів. Причому лікарі такий же діагноз поставили і малюкові. Мати з огляду на відсутність житла і засобів для належного існування віддала хлопчика до притулку. Кажуть, що у дитини ще є шанс стати здоровою.

Після виявлення хвороби Раїсу відразу ж поставили на облік в обласному центрі ВІЛ/СНІДу. Подібних пацієнтів, як правило, направляють на обстеження до Києва, де лікарі й визначають реальний стан їхньої імунної системи. Але якщо хворий не наполягає на цьому чи відмовляється від обстеження взагалі, а тим паче є громадянином іншої держави, як Раїса, примусово його лікувати ніхто не має права.

Як каже Іван Бабій, за ВІЛ-інфікованими жодного нагляду не здійснюється, а розголошувати діагноз заборонено. Не було сенсу і депортувати Раїсу на батьківщину, адже українсько-молдовський кордон як решето — неконтрольованих доріг десятки, і вона легко могла повернутися назад. Тоді чернівецькі лікарі взяли у жінки підписку про відповідальність за зараження інших осіб ВІЛ-інфекцією. Але повія через тиждень-другий уже працювала на стометрівці.

— Чернівецькі повії, які "пасуться" на стометрівці, недорогі, — розповідає прокурор відділу прокуратури області Володимир Мойсеєнко. — З одних клієнтів Раїса могла просити за послуги 100 гривень, а з інших —удвічі менше. Приміром, розповіла про те, що 15 липня біля кафе на вулиці Гагаріна в легковій іномарці побачила трьох чоловіків, які пили каву. Запропонувала їм "повеселитися", ті погодилися. Разом під"їхали до одного з мотелів, де кохалися годину. Один із клієнтів був на милицях, тому Раїса обслуговувала його в машині. За роботу отримала 150 гривень. Сексом займалися без запобіжних засобів.

Він був на милицях, тому повія обслуговувала його в машині

Затримали Раїсу восьмого серпня о четвертій годині ранку на залізничному вокзалі. Поблизу кафе вона "зняла" якогось хлопця і займалася з ним сексом у будинку на вулиці Нікітіна — тут господар здає повіям кімнати за 30 гривень на годину. На Раїсу навели її ж колеги по цеху. Мовляв, хвора і працює.

Як каже слідчий Іван Бабій, наразі вдалося знайти шістьох клієнтів, які заразилися від повії смертельною вірусною інфекцією. За словами жінки, любителі кохатися за гроші були міськими жителями або з приміських сіл, віком від 22 до 35 років. Більшість із них, як правило, приходили до неї напідпитку.

Один із останніх клієнтів Раїси "гуляв" з радощів, бо напередодні його дружина народила дитину.

— Усі шестеро чоловіків, яких ми розшукали, займалися сексом з цією повією, звичайно, без презервативів, — каже Іван Бабій. — Вони були дуже здивовані, коли довідалися про те, що заражені. Їх попередили, щоб не займалися сексом зі своїми дружинами чи подругами. Усіх же клієнтів Раїси встановити практично неможливо. Ті ж, хто нами виявлений, здали кров для аналізів, але остаточні результати матимемо через кілька місяців. Та найбільше ці люди бояться розголосу та ганьби.

За словами слідчого Івана Бабія, Раїса звинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України — свідоме поставлення іншої особи в небезпеку зараження вірусом імунодефіциту чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, і систематичне заняття проституцією. Згідно з висновками медекспертизи, жінка є осудною.

У хворої матері — здорова дитина

— Під час виношування плоду передача ВІЛ від матері до дитини практично неможлива, оскільки плід відгороджений плацентою, яка є природним бар"єром, — пояснив лікар Сергій Рябоконь, 28 років, з Українського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. — Вірус знаходиться в крові жінки, а плід має власну кров. Лише під кінець вагітності та при пологах можливі травми плаценти та плоду. Тоді ВІЛ може передатися з крові матері в кров дитини. Тому ВІЛ-позитивним жінкам рекомендують робити кесарів розтин, який також зменшує ризик передачі вірусу дитині.
Кожна дванадцята дитина, народжена від ВІЛ-позитивної матері в Україні, отримує від неї і недугу. Раніше цей показник становив 30%, але за останні роки його вдалося знизити за допомогою профілактичних програм та лікування матерів.

Зараз ви читаєте новину «Хвора на СНІД повія заразила сотні клієнтів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути