33-річний Валентин Нагірнюк із села Селище Тиврівського району на Вінниччині садить у землю гілочки троянд. Вони приймаються за кілька місяців.
— Торік купив жінці букет роз, і ті квітки мені так понравилися, що рішив їх посадити в землю, — розповідає Валентин. — У хаті є книжка садовода-любітєля. В ній я вичитав, що рози не обязатєльно пророщувати, а можна садити так. Провів експеримент. Із п'яти квіток, які стояли в букеті, дві поставив у воду, щоб проросли корінці. Для цього квітки обрізав, стебла перерізав пополам і лишив їх на два тижні, щодня міняючи воду. Як тільки з'явились білі корінчики — висадив на грядку.
Інші три стебла Валентин висадив у землю без пророщування. Для цього обрізав квітку і залишив на стеблі п'ять листочків із бруньками.
— Три нижніх листки обірвав, тільки лишив бруньку. Усі листки ножицями перерізаю навпіл по довжині. Тоді стебло втикаю у землю і поливаю сумішшю для укорінення рослин. Такі продаються в садових магазинах. Цього року пакетик брав за 2,5 гривні. Його треба розвести у воді й поливати рослини раз на тиждень. Обязатєльно накрити половинками пластикових пляшок, щоб стебло не посохло.
Через кілька місяців троянди пустили бруньки.
— Ростуть рози повільно. Аж наступної весни пішли в ріст. Цього року зацвіли. Усі три прийнялися. А от ті що укорінював — не прийнялись.
Цьогоріч Валентин Нагірнюк посадив понад два десятки троянд.
— Їх спочатку треба плотненько садити, щоб краще прижилися. А потім пересадити на постоянне місце.
Коментарі