понеділок, 28 травня 2018 05:00

Сучасні газонокосарки мають функцію мульчування

Автор: www.i.ytimg.com
  Професійну техніку для косіння використовують щодня. У таких машин є вбудований захист від камінців і сміття. Корпус зроблений із чавуну
Професійну техніку для косіння використовують щодня. У таких машин є вбудований захист від камінців і сміття. Корпус зроблений із чавуну

— Торік узяв професійну косарку з грубою ліскою, — каже вінничанин 37-річний Юрій Трачук. — Це вже другу купую. Якби хто одразу пояснив, як вибрати, то зекономив би купу грошей і нервів. Перша моя косарка — тример. Думав, для бур'янів у садку вистачить. А він повільний. Квадратний метр косить 40 хвилин. Великого бур'яну з грубими стеблами не бере.

Фахівці радять перед покупкою газонокосарки випробувати її.

— У кожному місті є магазини, де здають техніку в оренду, — говорить 43-річний Ігор Постовий, продавець інтернет-магазину садової техніки. — Візьміть на кілька годин і спробуйте обробити подвір'я. Якщо треба косити кілька соток на місяць, краще брати професійну техніку.

Техніка для газонів буває любительська, напівпрофесійна та професійна. Двигун і ножі любительської — найпростіші. Тому за короткий час вона підстриже малу територію. Найменшу газонокосарку на колесах беруть для 1–3 соток.

— Раджу звертати увагу на товщину ліски. У професійних використовують 1,8–2-мілімет­рову, — продовжує Постовий. — Є китайські обманки, ніби з великим двигуном, але потужність мала. Там тонка ліска — 1,5 міліметра. Вона швидше рветься і не все скошує. Малопотужна машина гектар стригтиме тиждень.

Напівпрофесійна мотокоса впорається з 10 сотками. Може косити три-чотири дні на тиждень. Професійну техніку використовують щодня. У таких машин є вбудована муфта, що захищає ніж від камінців і сміття. Корпус зроблений із чавуну. Не трісне й не проржавіє.

— У деяких моделях є функція мульчування. Косарка перемелює зрізану траву й тонким шаром покриває газон. Це замінює компост і затримує вологу в землі, — додає Ігор Постовий. — Газонокосарками можна стригти лише газонну траву. Там, де бур'ян, треба працювати мотокосою. Є сучасні електричні чи бензинові коси, що кладуть покоси з трави.

На дачних газонах сіють квітучі трави

— Газони — це не лише зелена трава. Вони бувають білі, фіолетові чи рожеві, — розповідає ландшафтний дизайнер 25-річна Ольга Усатюк із Він­ниці. — Уперше побачила такі на виставці. Виглядають ефектно. Цвітуть дрібними квітами, що нагадують незабудки. Є пахучі й не дуже. Менш примхливі в догляді. Такі сіють на дачі, у них більша щільність і живучість. Звичайну газонку сіють на сонячних місцях, але, крім сонця, такій траві потрібно багато вологи. Поливати треба щодня або ж проводити до газону крапельне зрошування.

Газон найкраще висівати наприкінці травня. Доки трава не зійде, слід постійно спушувати землю.

— Для висівання найкраще брати трав'яні суміші, в яких одночасно використовують траву, що витримує тінь і сонце. Тоді на газоні не буде залисин, — додає Ольга Усатюк.

По газонній траві не радить ходити, доки її не зістрижуть газонокосаркою.

Зараз ви читаєте новину «Сучасні газонокосарки мають функцію мульчування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути