— У квітні кущі смородини обробляють від борошнистої роси і плямистості листків,— розповідає садівник із Черкащини Олександр Расторгуєв, 38 років. — Для цього використовують залізний купорос, розчинений у воді. Робити це потрібно до появи листя. Адже суміш може їх обпалити.
Тоді ж кущі смородини підживлюють розчином карбаміду. Він містить азот, необхідний рослині для цвітіння і формування плодів, але менш шкідливий порівняно з азотними добривами.
Саджанці смородини чоловік радить підживлювати розчином курячого посліду. На 10 л води беруть 0,5 л посліду. Він має високий уміст азоту, необхідний рослині для кращого укорінення. Поливають кущі з проміжком два тижні до липня, доки смородина інтенсивно росте.
Василь Жайворонок, 35 років, із села Дар-Надежда Сахновщинського району Харківської області вирощує малину у власному розсаднику "Сад-Еліта". Має 20 сортів.
Пагони продавав на столичній виставці "Зелений світ". Запевняв покупців, що врожай збиратимуть уже наступного року.
— Якщо не встигнете посадити одразу після покупки, поставте пагінці у відро з піском і зберігайте у прохолодному місці — на балконі чи в погребі, — радить Жайворонок.
Паростки чоловік радить саджати на 5–10 см. Орієнтиром є колючки. Їх у землю не закопують.
— Після посадки кущ бажано мульчувати. Його накривають прілим листям, перегноєм і компостом. Тоді не потрібні добрива. Вдруге мульчують малину восени.
Коментарі