Із березня киянка Вікторія Садова, 56 років, пророщує ранню картоплю. 10–15 кг кладе у глибокі ящики і ставить у тепле сонячне місце. На початку квітня висаджує в землю.
— В ящиках бульби гріються не менше місяця. Якщо на той час ґрунт не прогрівся, можна потримати їх ще тиждень-два. Але не довше, бо картопля сильно проросте і не дасть урожаю. Бульби вибираю з минулорічних запасів, здорові, з вічками. Вони і в підвалі пустили б паростки, але в темному приміщенні в рослині не накопичується стільки поживних речовин.
Раніше Вікторія набивала ящики з картоплею стружками. Тепер — торфом. Каже, так простіше. Стружку доводилося поливати кожного дня.
Для міцних паростків картопля має отримувати багато сонця
— Щоранку поливала картоплю і опилки. На ящик ішло по два літри води. А торф полила лише раз перед посадкою. Засипаю його десь сантиметрів на 10. Тоді встромляю бульби на відстані 3 сантиметри. Вони мають стирчати. Потім поливаю гумат-натрієм. Це російський прискорювач росту. Від нього бульби випускають пагони швидше. Людині він не шкодить. Купую добриво на базарі по 40 гривень за півлітрову пляшку. Підживлюю бульби один раз після висадки в торф.
Садова каже, що для міцних паростків картопля має отримувати багато сонця.
— Краще поставити на вікно, де багато світла і йде тепло від батареї. У мене поряд висить термометр. Якщо температура вища 20 градусів, погони можуть зів"янути і картопля не проросте. У похмуру погоду ставлю біля ящиків настільну люмінесцентну лампу. Висаджую, коли картопля проростає на 3 сантиметри. Урожай збираю в червні.
Коментарі