понеділок, 09 лютого 2015 00:20

Насіння перцю закопують під сірник

Щороку 5 лютого житомирянин 24-річний Олександр Перепелиця засіває теплиці розсадою перцю в селі Суємці Баранівського району. Продає розсаду й вирощує овочі на продаж.

— Перець сидить у землі 20 днів, поки зійде. Тому на початку лютого вже сію. Не має значення, для дачі десяток чи тисячі на продаж. Лише для бізнесу треба обирати гібридні сорти. Якщо написано, що з куща зберете 2 кіло, то так і зберете. На простому сорті напишуть кілограм, а вродить десята частина.

Радить сіяти Подарунок Молдови. Це червоний м'ясистий перець довгастої форми. Добре мати й Ротунду — круглі червоні перчини.

— На консервацію і їсти найкращий Клаудіо — червоний і солодкий. Любителям жовтого радив би сорт Білозірка. Його багато восени продають. Середнього розміру, білий. Якщо добре визріє чи влежиться, то червоніє. Але торік відкрив кращий за неї сорт — Айвенго. Такий же жовтенький, як Білозірка, але грубші стінки. Той тонкий, при транспортуванні ламається, а Айвенго — ні, бо цупкий.

Будь-який перець можна посіяти двічі. Перша хвиля врожаю закінчується в серпні. Щоб плодоносив до морозів, вдруге сіють у середині весни. Влітку висаджують на город.

— Роблю дві сівби — ранню 5 лютого і пізню. В червні сію, щоб у перших числах серпня висадити другу партію розсади на город. Буде рости й плодоносити до снігу. На другий етап підійде будь-який сорт. За смаком і якостями найкраще брати Подарунок Молдови або Білозірку.

Більшість овочівників накривають посіяну розсаду поліетиленом і ставлять в тепле місце.

— Хоч під батарею. Але температура для схожості перцю має бути не нижча 20 градусів тепла. Вимірюю кімнатним градусником. Покладіть його поруч із ящиком з посіяним. Під плівкою може збиратися конденсат. Це значить, що насіння може зацвісти від плісняви й зайвої вологи. Але під батареєю може й засохнути. Тоді треба щодня з пирскавки зволожувати. Якщо просто поливати, земля візьметься кіркою.

Перець сіють у вологий ґрунт на глибину сантиметра. Для кількох десятків перчин зручно робити лунки сірником і вкидати в кожну одну насінину.

Зараз ви читаєте новину «Насіння перцю закопують під сірник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути