52-річний киянин пан Віталій у листі до редакції запитує, як завести водяні лілії. Чоловік має дачу на Осокорках, а біля неї — озеро на 10 соток. Обсадив його вербами і мріє, аби на воді цвіли латаття й жовті глечики.
Оксана Косик, 31 рік, кандидат біологічних наук із кафедри фізіології та екології рослин Київського національного університету, каже, що ці квіти добре приживаються у стоячій воді та водоймах із повільною течією. І біле латаття, і глечики жовті можна розводити двома способами: пересадити частину кореневища або виростити з насіння. Перший спосіб значно простіший.
Латаття можна пересаджувати в будь-який час. Найчастіше це роблять із травня і до кінця вересня. Для розмноження підійде будь-який шматочок кореневища з брунькою. Його треба перевезти на водойму і прикласти камінчиками, щоб не спливло. Якщо відрізати або відламати товстий паросток з коренями, листками та бутоном, він продовжуватиме цвісти на новому місці! Але коріння й листя бояться підсушування. Тому при перевезенні їх загортають у мокру тканину та целофан.
У садовому центрі "ДаЛаС", що у Броварах на Київщині, можна купити пагін латаття з коренем і бутонами у контейнері. Менеджер центру Лілія Лебедь, 28 років, пояснює, що ці рослини добре приживаються у ґрунті, де є земля, пісок та глина. Корінь треба присипати гравієм. У "ДаЛаСі" є більш як 20 видів водяних лілій за ціною від 56 до 370 грн за контейнер.
Коментарі