![Сорт нектарину Фантазія родить на другий рік після посадки. Плоди важать по 150 грамів, щільні з жовтою соковитою м’якоттю](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/987/987561_1_w_300.jpg?v=0)
— Персики родять щороку. А все тому, що правильно заправив яму при посадці. Корені підживлені й добре дихають, — розповідає Сергій Щербина, 57 років, із міста Ланівці Тернопільської області.
— Вибрав для посадки "лисі" персики. Так називаю нектарин, бо не має ворсинок на шкірці. Це гібрид сливи та персика. Раніше в нас не росли. А зараз клімат потеплів, тому родить не гірше, ніж у Криму.
Нектарин солодший за персик, на тиждень довше зберігається. Це важливо тим, хто вирощує фрукти на продаж. Урожай дозріває весь одразу. Його легше зривати з колоновидних дерев. Вибрав сорти Соковитий і Фантазія. Їх крона нагадує стовп, що густо вкритий короткими бічними гілками. Такі дерева не треба щосезону обрізати, хіба що в перший рік. Їм потрібно надати правильну форму. Виростають до 2 метрів заввишки. Дає врожай на другий рік після посадки. Плоди важать 150 грамів, щільні з жовтою солодкою м'якоттю.
— Посадив нектарин восени, бо весни майже немає. Після холодів одразу пече сонце, тому саджанець погано приживається. Від спеки згорає за тиждень-два, хоч би як поливали. А ще снігу мало, тому ґрунт після зими не насичується талою водою. З такими умовами краще садити фрукт у вересні чи жовтні.
Вибрав сонячне місце без протягів. Викопав яму 50 на 50 см. Поклав перепрілий перегній і річковий мул для підживлення. Засипав землею на 4 см, щоб корінці його не торкалися. Поставив у яму саджанець. Розвів пів склянки попелу в літрі води й вилив у яму. Додав відро води й засипав землею.
— Якщо запланували садити кілька дерев, то можна вирити рівчак і в нього на метровій відстані поставити саджанці. Щоб було багато зав'язі, поблизу нектаринів посадив колоновидні яблуні та груші. Вони запилюють одне одного, — каже Сергій Щербина.
За нектаринами доглядають, як за іншими плодовими деревами. Потрібно просапувати пристовбурне коло для розпушування та підживлення. Розкласти солому чи сіно для мульчування. Так і земля буде рихла, і волога довго збережеться. Навесні під саджанець вносить 50 г сечовини і 70 г аміачної селітри. Восени — 50 г калійних добрив і 40 г фосфорних.
— Персик не родить без осінньої обрізки. За літо виростає багато зайвих пагонів. Від цього дерево виснажується і перестає плодоносити, — розповідає Олена Загура, 60 років, із селища Чаплинка Херсонської області. — Плоди зав'язуються тільки на торішніх відростках. Решту відрізую.
Сухі та старі гілки на врожай не впливають, тільки збирають на собі грибки й личинки шкідників. Навесні вони ослаблюватимуть дерево.
— У густій кроні не визрівають плоди. Їм там темно й холодно. На дорослому персику має бути не більш як 80 гілок, — додає Олена Загура.
Секатор перед роботою замочує на пів години в розчині бордоської рідини. Для цього розводить її 30 мл у 10 л води. Інструмент витягає та просушує. Обрізує старі гілки до приходу холодів.
Коментарі