Ексклюзиви
четвер, 31 березня 2022 00:40

Яблуня Президент не боїться шкідників

Автор: ІГОР КУЧИНСЬКий
  На яблуні середньостиглого сорту Услада дозріває 70 кілограмів яблук. Вони дозрівають у вересні і важать 150 грам. Для запилення треба посадити поряд сорти Президент чи Орлик
На яблуні середньостиглого сорту Услада дозріває 70 кілограмів яблук. Вони дозрівають у вересні і важать 150 грам. Для запилення треба посадити поряд сорти Президент чи Орлик

— Перестав експериментувати із сортами яблунь після того, як купив десяток однакових скороспілок. Хоча продавець на базарі бив себе в груди, що то різні сорти, — каже Василь Іщук, 51 рік, із села Більче Дубенського району Рівненської області.

— Цього року завчасно замовив у перевіреному розпліднику саджанці. Через війну йшла доставка довго, але все ж її отримав.

Посадив по два сорти різного терміну дозрівання. Ранні — Аркадік і Діалог, середньоспілі — Услада, Президент. Із зимових — Богатир і Орлик. Дехто вибирає не за термінами, а за смаком. Кисло-солодкі сорти яблук — Жигулівські та Брусничні. Прісно-солодкі — Цукеркові та Легенда.

— Яблука Президент вперше скуштував у Польщі, як гостював у родичів. Захотів і собі, тим більше, що дерево невисоке. Максимум 2 метри росте. Обривати легко і садок не захаращує.

Плоди жовті з рожевим рум'янцем, дозрівають наприкінці серпня. Важать 200–250 г. На смак кисло-солодкі та соковиті. Шкірка тонка, але щільна. Плодоносить 15 років.

У сорту Президент міцна деревина, що не ламається під вагою врожаю. Витримує до -35°C. Це дерево — чудовий запилювач для інших сортів.

— Цей сорт високоімунний. Його вигідніше вирощувати, бо не треба витрачати час і гроші на обробки від парші, гнилі та шкідників. Стійкість до них у рослині закладена генетично.

Подібна стійкість і в ранньої яблуні Медуниця. Плоди мають медовий смак і лежкість три місяці. Вони достигають у липні й важать до 110 г, жовті з червоно-коричневими смугами. М'якоть соковита, тому годиться для приготування соків. Дерево витримує морози до -28°C.

Посадив яблуні в ями глибиною 40–60 см. Додав перегною для підживлення і піску — для розпушення. Саджанець нахилив під кутом 90° і присипав землею. Крону формує на третій рік. На раніше посаджених яблунях у травні після цвітіння обриває зайву зав'язь. На тих, що зацвіли вперше, залишає по три зеленці.

— Дерево цвіте щедро. Як не обірвати, то плоди наллються соком і зламають гілки. Яблуня заслабка, як сили віддасть, то в наступні роки погано родитиме. Не треба її гнати. Лишаю два яблука найкращі.

Дорослі яблуні підживлює після цвітіння аміачною селітрою. 1 л розчиняє в 10 л води. По відру виливає під дерева, але не під корінь. Навколо дерева робить борозну й ллє в неї.

— Має бути на такій відстані від стовбура, на яку розрослася крона. Інакше яблуня може згоріти. Замість аміачної селітри у воді також розводять рідкий коров'як. Підливають теж на відстані, а не під дерево.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Яблуня Президент не боїться шкідників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути