Якщо ви думаєте, що роботи, пов'язані із виноградом обмежуються збором урожаю - помиляєтеся. Окрім цього його потрібно полити, підживити, захистити та обрізати.
Полив
Під час спекотної погоди виноград потрібно обов'язково поливати. Так, у такому разі є ймовірність, що ягоди розм'якнуть. Головне зволожувати рослину - дозовано. У меншій кількості, ніж зазвичай, але вода повинна бути, тоді вона не зашкодить плодам.
Підживлення
Виноград полюбляє безазотні добрива. Садівники радять використовувати монофосфат калію. Для позакореневої обробки достатньо 15-30 г на 10 л води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Садівник поділився надійним способом, як розмножити ожину
Якщо добриво треба внести під коріння, використовують дозування у два-три рази вище і поєднують його з поливом.
Захист
У період активного дозрівання плодів, виноград може вразити сіра гниль. Однозначно, хімічні добрива у цей період протипоказані, адже вони потраплять на ягоди. У цьому випадкові народні засоби ніхто не забороняв. Хворобу знищить содовий настій. Для нього у 10 л води розводять 80 г харчової соди й окропити виноград.
Обрізка
Осінь - ідеальний час для карбування лози, зрізу верхівки рослини, яка переросла шпалеру. Їх слід прибирати, адже усе живлення йде на достигання ягід і лози. Тому це необхідна процедура. Проводиться за прохолодної погоди та якщо кущ не пошкоджений хворобами.
Найчастіше бадилля викидають, або спалюють. При цьому жоден із цих методів не є правильним. Є кілька варіантів, як можна використати бадилля картоплі, томатів, баклажанів з вигодою для власної ділянки.
Коментарі