Трендом серед квітникарів стало вирощування декоративної осоки. Вона називається міскантусом, який є одним із найпопулярніших декоративних злаків. Ним прикрашають озера, клумби та газони. Це родич цукрового очерету, тому є витривалим та невибагливим до погоди.
Про це розповідає Лілія Осадчук, квітникарка з міста Буча Київської області.
Правила догляду за декоративним злаком:
1. Вибрати вологе місце, бо засуха найстрашніше для міскантуса.
2. Викопати яму по 25 см глибини і діаметру. Посадити рослину, щоб коренева шийка була на 5 см нижче рівня ґрунту.
3. Розправити коріння, щоб не було пучком. Посадити їх на відстані 30 см. Потім ширину їх пучка контролювати, вкопуючи навколо обмежувальну бордюрну стрічку на 10 см у глибину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як утеплити троянди: 5 обов'язкових етапів
4. Дорослі кущі накрити на зиму дерев'яними щитами і плівкою, щоб нагадувала палатку. Так з боків доходить повітря, а згори не падає сніг. Не пригинати стебла до землі. Перед спорудженням укриття присипати ділянку пухким ґрунтом, щоб захистити коріння від промерзання.
5. Слідкувати за густиною куща. Коли через кілька років у центрі почнуть відмирати стебла – пора ділити кущ. Навесні треба буде викопати із землі і розсадити молоді саджанці на кілька частин.
Кортадерія або інша назва пампастна трава вирізняється з будь-якого садового дизайну. Довге листя згинається, а тонкі квітконоси залишаються прямими.
Ця злакова рослина може досягати 2,5 м висоти, підносячись над іншими рослинами в саду. Її суцвіття підходять для складання зимового букета.
Коментарі