Коли у розпалі сезон малини, із неї готують різноманітні компоти, варення, перетирають із цукром, засушують або заморожують.
Однак, всіх турбує питання, чи можна мити малину перед тим, як споживати, пише Gazeta.ua.
Багато хто вважає, що, якщо малину ретельно помити, вона перетвориться на кашу. Припускають, що малина настільки володіє бактерицидними властивостями, що немає сенсу мити її. Існує також думка, що під час миття вимиваються вітаміни, малина втрачає свої корисні властивості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які сезонні ягоди продовжують тривалість життя
Однак, інші вважають, що аби не підхопити кишкові інфекції, не отримати отруєння, малину перед споживанням, все ж, потрібно мити. Не мити малину можна лише в тому випадку, якщо знаєте, як вирощувалася ягода та збирали її власноруч чистими руками.
Мити малину потрібно безпосередньо перед вживанням, щоб вона не розлізлася. Не варто мити її під струменем води. Краще налити в глибоку миску холодної води, опустити туди друшляк з малиною та потримати так декілька хвилин, трохи збовтуючи. Цю процедуру можна повторити декілька разів.
Після цього малину можна викласти на паперовий рушник, щоб ввібралася зайва вода.
Господині також по-різному ставляться до миття малини перед заморожуванням. Сухі плоди заморожуються окремими ягодами та згодом при розморожуванні не розтікаються. Тим більше в морозилці, при низьких температурах шкідливі бактерії гинуть. Тому більшість господарок рекомендує відмовитися від промивання малини перед заморожуванням.
За малиною варто ретельно доглядати, щоб отримати щедрий врожай у наступних сезонах.
Перший раз кущі малини обрізають приблизно в середині липня, коли з'являються стиглі ягоди. Точний термін залежить від сорту.
Коментарі