Горіхи - вдячна культура, бо врожай дає 70–80 років. Уже з четвертого року можна вигідно продавати врожай. В деяких сортів він буває чималий. Наприклад, сорт Буковинська бомба.
Особливості її вирощування розповідає садівник Володимир Олександрівський із Волині.
Плоди з цього дерева виростають з куряче яйце. Шкаралупа на них тонка. Перші врожаї виходять невеликі, десь по 20 кг із дерева. Доросле — дає 70 кг.
"Коли вперше побачив плоди Буковинської бомби, то не міг повірити, що бувають горіхи таких розмірів. Саджанці вирстив сам з плодів горіхів. Так було надійніше, бо продавці часто дурять із сортами.
Перевіряє якість горіхів, вкидаючи у відро з водою. Садить ті, що потонуть. Зіпсовані спливають. На сонце не кладу сушитися, бо там пошкоджуються зачатки і погано сходять.
Для кращого пророщення, кидаю горіхи в теплу воду. За 4 години підігріваю її десь до 60 градусів. Так роблю разів п'ять протягом двох днів. За цей час вони набубнявіють. Складаю їх у ящик із вологою тирсою. Проростають за кілька днів", - розповідає спеціаліст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подвоює врожай: назвали найкориснішу весняну процедуру для саду
Дістає обережно, щоб не обламати корінчики, та садить. Намочені плоди висаджує у розпушену землю в ряд на глибину 10 см. Між деревами робить відстань 20 см, а між рядами 40 см. Кладе горіх у землю боком, де половинки стуляються. Тоді корінь швидше проростає.
Ранньою весною тюльпани ідеально прикрашують садок та будинок. Від поєднання їх кольорів та розмірів залежить весь декор.
Тюльпани гармонійно виглядають з іншими нижчими квітами на клумбі або окремо по горщиках чи дерев'яних міні-діжках.
Таке декорування освіжає та надає весняного радісного настрою. Особливо коли при цвітінні виникає медовий аромат.
Коментарі