Фіолетові, білі та рожеві - яких тільки гербер не можна виростити вдома. Існує більш ніж їх 100 сортів. Виявляється, ці ефектні квіти не складні у догляді. Із ними будь-яка клумба виглядає розкішно.
А зрізана рослина простоїть у вазі з водою до трьох тижнів.
Про тонкощі вирощування розповідає Лілія Сліпчук, квітникар зі Здолбунова Рівненської області.
"Минулого року спробувала виростити гербери і була вражена. Повиростали в квітнику міні-парасолі. У діаметрі суцвіття мають 12 см, які цвітуть близько місяця. Сама рослина цвіте все літо. За цей час на кожній утворюєть до 20 квіток.
Гербери бувають дрібноквіткові і великоквіткові. Для вирощування у квітнику підійде сорт Джеймсона за підвищену витривалість до перепадів температури. Вона різнокольорова, а от гербера Райта - біло-рожева.
Для поціновувачів жовтих відтінків краще сподобається сорт Абісинська.
У горщиках на підвіконні краще виглядає сорт Фестиваль з короткими стеблами.
1. Гербера не любить, коли її поливають холодною водою. Крім того, вона також не має потрапляти на листки, бо підгниє.
2. Рослина мінімум півдня має бути залита сонцем. Тому краще вибрати сонячну ділянку.
3. Розмножувати герберу вегетативно або ж насінням. Йому має бути не більше 8 місяців. Найкраще цим займатися на початку весни, перед цвітіння. Також можна ділити герберу, викопуючи з ґрунту.
4. Грунт повинен бути багатий не тільки органіку, але і містити зіпсовані, але не перегнивших частин рослин. Кращим варіантом є лісовий грунт.
Після посіву насіння не засипати землею. Просто розкласти поверх і "припудрити" легким грунтуом. Зволожувити з обприскувача і накрити контейнер склом або поліетиленовою плівкою. Через 2 тижні з'являться перші листки. Коли їх буде 4 справжніх, пересадити у квітник чи на клумбу.
Восени пересадити з квітника у горщик і занести в будинок. Такий прийом дозволить зробити герберу не однорічною, а багаторічною рослиною. Тоді вона розростеться пишніше і розкішніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краса по-весняному: 15 креативних ідей декору
5. Якщо купити готову рослину в горщику, треба почекати тиждень для адаптації. Часті пересадки ці квіти не люблять. Тому наперед вибрати більший горщик.
Посадити у нього раз в 4 роки. Сигналом до оновлення горщика буде поява корінців на поверхні землі.
Будинок виглядатиме оригінальніше за живоплотом. Це огорожа, що складається з рослин і виконує роль захисту та позначення території.
Жива огорожа служить відмінним фоном для будь-якого ландшафтного дизайну. Вона стане яскравим акцентом в будь-якому стилі і подарує затишок, який не зможе створити жоден штучний паркан.
Коментарі