Війна — якась базова форма людського співіснування і те, що об'єднує людей навіть в їхньому протистоянні впродовж усієї історії. Вона поєднує державні програми, елементи історії або навіть роз'єднує людей.
Про це в ефірі "Громадського радіо" розповіла вінницька письменниця Катерина Калитко.
"Я завжди задумувалася над цими темами, ніби завжди знала, що у нас все прийде до війни з Росією. Сподівалася, що я цього не застану, обійдеться. Коли війна змінює все, це теж дуже тривожно. У чомусь життя лишилося незмінним, у чомусь звички людей, які ходять вулицями міста, не зазнали жодних змін. З іншого боку, є люди, які дуже серйозно переймаються, які поклали все життя на те, щоб волонтерити, висвітлювати події на Сході".
За словами письменниці, в українському середовищі митців є багато байдужості і заперечення війни.
"Починаючи з революції Гідності, певний відсоток населення дуже змінився. Це продуктивний відсоток населення, люди, які здатні повертати державний курс. Є багато байдужості і заперечення війни, зокрема в середовищі українських митців", - додає Калитко.
У світі, де є війна, можливо розважатися, читати, писати, пити каву. Досвід Ізраїлю, який десятиліттями живе так, показує, що це можливо. Зараз війна втратила світовий характер, вона стала гібридною, точковою. Якби в Україні все було мирно, війна відбувалася б де-небудь паралельно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Твори 15 українських письменників переклали англійською
У грудні 2017 року оголосили переможців премії "Книга року BBC – 2017″. Ними стали "Земля загублених, або маленькі страшні казки" Катерини Калитко та "Комп і компанія" Анни Коршунової. Переможці отримають грошову премію у розмірі 1 тис. фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.
Коментарі
2