Протягом 15–16 травня на базі центру науково-технічної творчості учнівської молоді (ЦНТТУМ) Полтавської облради команди-учасники з різних навчальних закладів змагалися за право взяти участь у всеукраїнському конкурсі фотолюбителів.
Учасники конкурсу мали привезти із собою та представити по 5 фоторобіт.
"Фотоконкурс проводимо вже більше 10 років. Згідно положення команди-учасники повинні складатися із 2 фотографів. Фотороботи переможців представимо на всеукраїнському конкурсі. Призери цього конкурсу матимуть змогу відпочити у міжнародному таборі "Артек",– розповідає директор ЦНТТУМ Володимир Діброва, 51 рік.
Свої фотографії в оргкомітет на реєстрацію подають представники із райцентру Велика Багачка. Дівчата трохи хвилюються, про щось перешіптуються.
"В минулому році ми стали переможцями цього конкурсу. Як складеться доля зараз –спрогнозувати важко. А взагалі-то я люблю працювати із фотографіями жанрової тематики. Не можу забути один випадок. Мій менший братик взяв кота і почав давити. І в цей час скорчив таку рожу – що аж просилась на фото. Поки побігла по фотоапарат, то кіт утік за хату", – розповідає представниця команди із Великої Багачки Діана Кірьян, 16 років.
Оголошують про другий етап фотоконкурсу.
Він полягає у пошуку типажів в обласному центрі та підготовці протягом одного дня фотографій у трьох номінаціях: пейзаж, портрет та жанрове фото.
Представники команд-учасниць змагань розходяться по місту.
Четвер, 10 година ранку. Журі починає роботу по оцінці представлених на конкурс фотографій.
В цей час у актовій залі ЦНТТУМ для учасників фотоконкурсу "Моя Україна" майстер-клас проводить відомий у Полтаві фотограф-професіонал Юрій Жолтишев, 50 років.
За його словами, для фотографа головне – це постійний процес самовдосконалення.
"Не треба ображатися на критику зі сторони. Вона допомагає професійному зростанню фотографа. Не даремно на Сході побутує цікаве прислів'я: "Той, хто хвалить мене – той мій ворог. А той хто критикує мене – той мій учитель", – говорить Жолтишев.
На його переконання, художня фотографія — це особливий вид мистецтва.
"Часто буває, не вистачає простору і погляд глядача не може увійти в фотографію. От представили на фотоконкурс кульбабу. А поглядом зачепитися немає за що. Якщо це навіть макрозйомка, то обов'язково повинен бути життєвий простір навколо цієї кульбаби", – пояснює фотограф.
"Закони композиції для того, щоб полегшити сприйняття", – чути репліку із залу.
"Ні, фотографія цінується не лише композицією. Композиція узагальнено — це те, що хочеться розглядати. У фотографії існує поняття золотої пропорції. Якщо об'єкт не в центрі кадру, то в картину, тобто фотографію, можна поглядом увійти. Її хочеться розглядати. Фотографія має розповідати про те, що можна додумати", – зазначає маестро.
У залі серед учасників конкурсу чути якесь пожвавлення. Дві дівчини та хлопець напівголосно про щось дискутують.
"Є відомий фотограф із світовим ім'ям Скот Келбі. Це ім'я можна забити у пошуковик. Із його статей можна багато почерпнути про фотографію та композицію. То ж рекомендую", – лунає чиясь репліка із залу.
За кілька хвилин журі оголошує переможців конкурсу.
У номінації "Портрет" перемогу здобуває Крутієнко Ксенія із Полтавського міського центру позашкільної освіти. За жанрове фото перше місце отримує Гапон Тетяна із Кременчука.
У загальнокомандному заліку перемогу присуджують команді фотолюбителів Миргородської СЮТ у складі Христини Подать та Катерини Вороніної.
Коментарі