У Вінниці кілограм ікри кети з Камчатки коштує 3 тис. грн. Її продають на вагу — по 100 грамів за 300 грн.
За 5 днів до Нового Року червона ікра є хітом продаж. Її беруть навіть частіше, ніж червону рибу.
"Є клієнти, які купують і по кілограму. Ікру кети привозять з Камчатки. Ми її розморожуємо і продаємо. Якщо покупець бере зарання на новий рік, то може ще раз поставити на заморозку. Другий раз її заморожувати не можна, - продавець морепродуктів на вінницькому ринку "Урожай" 50-річна Алла Грищенко.
Ікру на вагу фасують у пластикову тару. У ній море-продукт зберігається до 12 днів.
Натуральну ікру легко визначити візуально. Вона має червонуватий відтінок і щільно прилягає одна до одної.
"На кожній ікорці є червоненьке п'ятно. Це зародок, який є ознакою натуральної ікри. Його найкраще видно у ікрі кети. У горбуші і нєрки його майже не помітно, - говорить Алла Грищенко. - Ікра кети — масляниста. Там переважає риб'ячий жир. Якщо ікра кети на смак має гіркуватий смак, то це вже неякісна сама кета. Ікра з гіркуватим присмаком нєрки і горбуші".
Якісну ікру у бляшаних банках з гербом продають за 480 грн. Це найдорожча, бо рідкісна в Україні.
"Це також ікра кети. У ній майже немає рідини. Коли струснути банкою, то навіть не відчутно, бо ікра щільно вкладена, - пояснює Алла Грищенко. - У бляшаних банках ікра з консервантом. Без нього ніяк. Якщо його не додати, то в будь-якій бляшаній банці ікра поцвіте. Консервант Е-200 додають, щоб ікра зберігалася".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначили найдорожчі делікатеси світу: топ-10
Цьогоріч українські магазини продають червону ікру на 10-15% дорожче, ніж було минулого року. Потрібно уважно перевіряти терміни придатності ікри. Термін придатності ікри у склі залишився 12 місяців, як і був завжди.
До 3 місяців знизився термін придатності продукту у бляшанці та пластиковій банці. Це пов'язано з переходом на використання натуральних і безпечних консервантів.
Коментарі